Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Zakończył się Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2018, a w jego ramach tradycyjnie przyznano nagrody. Grand Prix konkursu na krótką formę komiksową zdobyli Bartosz Sztybor (scenariusz) i Bartek Glaza (grafika) za pracę pt. „Nos”.
Za nami XI odsłona Pejzażu Malowanego Ziemi Łódzkiej. Tegoroczny plener odbył się na terenie powiatu piotrkowskiego. Zainteresowani od maja do końca lipca odwiedzili m.in. Wolbórz, Czarnocin czy Sulejów, aby inspirować się tradycją, historią, zabytkami kultury, jak również walorami turystycznymi tych miejsc.
od 8 WRZEŚNIA 2018

Nie całkiem realizm

– Z Radomskiem łączy mnie cała młodość. Tu chodziłam do Miejskiego Domu Kultury na zajęcia Klubu Plastyka, które prowadził Piotr Pawłowski. Odkąd sięgam pamięcią, moim ulubionym zajęciem było lepienie w plastelinie i glinie – mówi rzeźbiarka Iwona Łyś-Dobradin. Jej prace można oglądać we wrześniu w Galerii MDK w Radomsku.
od 26 PAŹDZIERNIKA 2018

Hej, rock'n'roll!

Zaprojektowane przez Jo Mirowskiego okładki albumów, reklamy i grafiki będzie można zobaczyć w październiku na wystawie „Hej, hej to tylko rock‘n’roll!” organizowanej w ramach tegorocznej, 10. edycji festiwalu Soundedit. Wernisaż 26 X o godz. 17.
Dwudziesty piotrkowski festiwal „Interakcje” to czas rozliczeń i przemyśleń, ale nie służących końcowemu podsumowaniu, tylko rozwojowi. Dlatego doroczne święto perfomance’u tym razem podzielono na dwie części: finalizujący wcześniejsze dokonania majowy „Koniec” i nadchodzący wrześniowy „Początek”.
Różnorodne oblicza mody i sztuki poznamy podczas II edycji Łódź Young Fashion, największej polskiej imprezy modowej dla młodych projektantów. Czeka nas pięć dni konkursów, warsztatów oraz imprez o charakterze międzynarodowym otworzą debiutantom drogę do realizacji marzeń. Do 22 lipca można zgłaszać swój udział w konkursach.
Nim organizatorzy Fotofestiwalu przygotują podsumowania i oficjalne statystyki tegorocznej edycji festiwalu, obejrzeć można fotorelację. Autorem zdjęć jest Łukasz Szeląg.
RECENZJA. Tegoroczna edycja Fotofestiwalu zmusza widza do refleksji nad pogarszającym się stanem środowiska naturalnego, a zarazem stawia pytania o to, jakim językiem mają mówić artyści o problemach ekologii i społeczeństwa w XXI wieku.
21 CZERWCA 2018 - 26 SIERPNIA 2018 / od 23 CZERWCA 2018

Salony fotografii

"Salony fotografii" to trzy wystawy prac studentów, absolwentów i pedagogów szkoły Filmowej w Łodzi, które zostaną otwarte w trzech lokalizacjach z okazji 25-lecia Katedry Fotografii - 21 VI o godz. 18 w OPS, 22 CI o godz. 18 w Galerii OFF Piotrkowska i 23 VI o godz. 17 w Muzeum Książki Artystycznej.
Blisko 50 rzeźb twórców z regionu łódzkiego zaprezentowano podczas wystawy "Galeria Wszystkich Świętych" w ramach Art Naif Festiwal w Galeria Szyb Wilson w Katowicach. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z piątkowego wernisażu! Wystawa została zrealizowana przez Łódzki Dom Kultury.