Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
We wrześniu 2020 r. odbyła się kolejna edycja Łódź Design Festival. Organizatorzy, zdając sobie sprawę z tego, że w tym trudnym roku nie wszyscy mogli dotrzeć do Łodzi na wystawy, postanowili pokazać je online.
RECENZJA. Jeśli rozumieć psy jako awatary ludzi, to artyści mają dla nas pozytywne przesłanie – cieszmy się, póki mamy czym. I pozwólmy dać się ukoić. O pandemicznej wystawie z cyklu „Podróże do miejsc z widokiem na końce światów” w ms1 pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.
Łódzka artystka Magdalena Moskwa została laureatką prestiżowej Nagrody im. Jana Cybisa za rok 2020, przyznawanej przez warszawski okręg Związku Polskich Artystów Plastyków. Uhonorowano ją za całokształt twórczości w zakresie malarstwa.
Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na wirtualną wystawę "Rzeźba w miniaturze", której autorką jest Alicja Przydryga, wieloletni pracownik MCK, instruktor plastyk.
Łódzki artysta Piotr Pasiewicz tworzy abstrakcyjne prace w technice mieszanej, zajmuje się też performensem i artystycznym eksplorowaniem łódzkich przestrzeni pofabrycznych. Prowadzi autorską galerię sztuki (aktualnie zamkniętą z powodu obostrzeń), gdzie na wystawach zestawia swoje prace z dziełami innych artystów. Prezentujemy jego prace.
od 2 GRUDNIA 2020

Muzeum za jeden klik

Muzeum Sztuki zaprasza na warsztaty online dla dzieci - można się zapisywać indywidualnie i w grupach.
26 LISTOPADA 2020

E-spacer: Łódzkie murale

Czy znacie łódzkie murale? Fundacja Szyć każdy może zaprasza na spacer bez wychodzenia z domu. Wirtualna przechadzka prowadzić będzie śladami łódzkich murali, także tych mniej znanych.
Prezentujemy prace zaprojektowane przez Viktoryię Turanskayą, artystkę podchodzącą z Białorusi, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. 
GALERIA KALEJDOSKOPU. To miejsce oddajemy osobom zaprzyjaźnionym ze sztuką, popularyzatorom, animatorom kultury, liderom różnych środowisk. Tym razem kuratorką jest Magda Milewska, historyk sztuki, od 2017 r. kuratorka galerii Punkt Odbioru Sztuki, filii POS, w latach 2015–2017 związana z Galerią Manhattan. Prezentuje prace Kornela Kowalskiego. 
JESZCZE O ZPAP. Ze smutkiem przeczytałem artykuł Moniki Nowakowskiej „Jak naprawić związek” („Kalejdoskop” 07-08/2020) i jako wieloletni członek okręgu łódzkiego Związku Polskich Artystów Plastyków chciałbym się odnieść do poruszonych w nim kwestii. Pisze Grzegorz Kwieciński.