Teatr | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Teatr Lalek Arlekin proponuje nauczycielom i edukatorom ofertę warsztatową, która może być wykorzystana podczas zdalnego nauczania. Zajęcia mogą być przeprowadzane w trakcie lekcji lub poza nimi poprzez platformę Teams lub Zoom. Do wyboru dla każdej z klas jest jedna z trzech przedstawionych propozycji. 
"My Hero-ina" to autorski profilaktyczny spektakl teatralny Teresy Radzikowskiej Binkowskiej ukazujący problem narkomanii w środowisku młodzieży poszukującej autorytetów i ideałów w obojętnym, skupionym na "wyścigu szczurów" świecie.
Parkour to zjawisko wykreowane we Francji około 25 lat temu o bogatym dorobku międzynarodowym oraz szerokim spektrum. Parkour, potocznie postrzegany jako miejski sport, właściwie jest sztuką pokonywania przestrzeni, a nawet filozofią życia. Ten oddolny ruch szybko stworzył rozległe środowisko i silnie oddziałuje społecznie. Jego miejsce w kulturze jest oczywiste, a jednak niedowartościowane. Rusza nowa inicjatywa Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych, poświęcona właśnie parkourowi. 
NASZ LAUREAT. Jak przebiegała praca nad polską prapremierą musicalu "Pretty Woman" w reżyserii Wojciecha Kościelniaka - opowiada Dominik Mironiuk, laureat naszej nagrody dla młodego aktora za kulturę słowa na 38. Festiwalu Szkół Teatralnych. 
Czytelny i funkcjonalny repertuar, przestrzeń atrakcyjnej prezentacji zespołu i spektakli online. Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi w kolejny rok wchodzi z nową stroną internetową i z nowym pomysłem na siebie. – Pod hasłem „Nowy! od nowa” kryje się wiele zmian, które sukcesywnie będziemy wprowadzać – zapowiada Krzysztof Dudek, dyrektor teatru.
Zaczeły sie próby do marcowej premiery Teatru Muzycznego w Łodzi. Długo wyczekiwany musical „Pretty Woman” w reżyserii Jakuba Szydłowskiego wchodzi w fazę realizacji. Premiera 20 marca.
TEATR. Gabriel Gietzky, aktor, lalkarz, reżyser, został pełniącym obowiązki dyrektora Teatru Pinokio w Łodzi po tym jak Rafał Sabara, przebywający na długotrwałym zwolnieniu lekarskim, zrezygnował ze stanowiska. 
Projekt "Szklane menażerie", realizowany przez Akademicki Ośrodek Działań Artystycznych, dobiega końca. Przygotowywano m.in.: słuchowisko, serię video art, sesje gier RPG, wykłady, dyskusje, publikację metodyczną i konkurs literacki. Efekty działań są już dostępne na stronie internetowej i Facebooku AOIA.
RECENZJA. Na podarek od Teatru Wielkiego w Łodzi miłośnicy opery musieli poczekać do drugiego dnia świąt, ale warto było. 26 grudnia pokazano online premierę opery komicznej „Don Pasquale” Gaetana Donizettiego w reżyserii Michała Znanieckiego. Można ją tam oglądać do końca stycznia. Pisze Magdalena Sasin.
PODSUMOWANIE. Jak zorganizować Festiwal Szkół Teatralnych w czasie pandemii bez utraty jego ducha i tak, by studentom kończącym szkoły aktorskie dać możliwość jak najlepszego zaprezentowania swoich umiejętności? Odpowiedzią okazały się odważne decyzje obsadowe reżyserów spektakli dyplomowych, umiejętne korzystanie z technologii i profesjonalna rejestracja przedstawień. 38. Festiwal Szkół Teatralnych można zaliczyć do udanych. Pisze Paulina Ilska.
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.