Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Muzyczną bombę energetyczną w polsko-angielskim repertuarze zaprezentował w Wytwórni Tomasz Organek wraz z zespołem. Wokalista urodzony w Suwałkach szalał po scenie z gitarami, które dość często wymieniał. Nazwanie go wulkanem ekspresji nie będzie przesadą.
Znalazła się w grupie 64 miast, które powiększą Sieć Miast Kreatywnych (UCCN). Łódź dołącza do prestiżowego grona – tytułem Miasta Filmu cieszą się m.in. Rzym, Sydney i Bradford – w towarzystwie Bristolu, japońskiej Yamagaty, chińskiego Qingdao i hiszpańskiej Terrassy.
W pasażu Rubinsteina (przy wejściu od ul. Piotrowskiej) został ustawiony prawie czterometrowy totem złożony z elektroczęści. To „Beothuk” - nowa instalacja artystyczna autorstwa Tomasza Kajszczarka, artysty ze Szczecina. Powstała ona w ramach projektu „Przecieki sztuki” organizowanego przez Łódzkie Centrum Wydarzeń.
– My nie napier***amy, my gramy muzykę. Czasami jest wrażenie tego słowa, które pan powiedział, ale to cały czas nie jest to – zareagował Piotr Rogucki na wulgarną prośbę, a właściwie rozkaz jednego z mężczyzn stojących w pobliżu sceny podczas koncertu Comy. 
W Łasku, Pabianicach, Łodzi i Wieluniu odbędą się spotkania promocyjne nowych książek Domu Wydawniczego Księży Młyn. 
W Roku Awangardy Muzeum Sztuki udostępnia rdzeń Kolekcji Sztuki XX i XXI wieku tym, którzy wymagają szczególnych metod kontaktu ze sztuką - osobom niedowidzącym i niewidomym, niedosłyszącym i niesłyszącym oraz osobom z autyzmem. To oni są adresatami projektu "Awangarda bez granic".
Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit 2017 za nami. Były świetne koncerty, szacowni laureaci nagród Człowieka ze Złotym Uchem. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że festiwal się zmienia: coraz mniej w nim producentów.
Podczas uroczystości w Łódzkim Domu Kultury 26 października zostały wręczone Nagrody Sejmiku Województwa Łódzkiego w dziedzinie kultury.
Z myślą o wydłużających się jesiennych wieczorach przygotowaliśmy szczególny dodatek poetycko-filozoficzny. Bezprecedensowy, bo do jego stworzenia zaprosiliśmy reprezentantów światów, które rzadko się spotykają: teatru, poezji, sztuki, uniwersytetu – wierząc, że nasze pismo może pełnić rolę także takiego zwornika, ożywiając obieg myśli.
Lata 1945-1949 to był dla Łodzi okres niezwykły. Wtedy, jedyny raz w historii, stanowiła kulturalne centrum kraju, a ze wszystkich stron ściągali do niej artyści, aktywiści i pisarze. Jednym z takich był Paweł Hertz – młody poeta, a później też prozaik, oraz wybitny tłumacz i edytor. 29 października tego roku obchodziłby 99. urodziny.