Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
od 15 MAJA 2024 / 19 LIPCA 2024

15. Geyer Music Factory

Podczas jubileuszowej edycji festiwalu na dziedzińcu Białej Fabryki zagrają: Grohman Orchestra & Bartek Grzanek, Dorota Miśkiewicz, Atom String Quartet i Motion Trio. Usłyszymy muzykę filmową, brzmienia latynoskie oraz klasyczne i nowoczesne wykonania inspirowane dźwiękami z różnych zakątków świata. Sprzedaż biletów rusza 15 V.
Centralne Muzeum Włókiennictwa wraz Łódzkim Parkiem Kultury Miejskiej, Pałac Radziwiłłów w Nieborowie oraz podziemna trasa turystyczna licząca sobie około 100 metrów do krypt w podziemiach katedry w Łowiczu, to atrakcje turystyczne związane z kulturą i zabytkami województwa łódzkiego, które mają szansę trafić na listę Cudów Polski 2024 w plebiscycie National Geographic Traveler. O laury zwycięstwa stara się 48 polskich miejsc, obszarów i obiektów.
18 maja odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów. Tego dnia placówki otwierają się dla zwiedzających w nietypowych godzinach i przygotowują na ten dzień rozmaite atrakcje. Prezentujemy propozycje niektórych placówek w województwie łódzkim.
od 21 MAJA 2024

Nowa książka Barysa

Nakładem Wydawnictwa Literackiego 22 V ukaże się kolejna książka Łukasza Barysa pt. „Małe pająki”. 21 V o godz. 18 w Domu Literatury odbędzie się spotkanie z autorem wokół tej książki.
23 MAJA 2024 - 18 SIERPNIA 2024

Fenomen polskiego kilimu

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zaprasza na otwarcie wystawy „Fenomen polskiego kilimu”, które odbędzie się 23 V o godz. 18.
Księgarni PWN (ul. Więckowskiego 13) 15 V o godz. 18 odbędzie się premiera nowego kryminału Wydawnictwa Kusiński autorstwa Marcina Andrzejewskiego. Rozmowę z autorem poprowadzi Grzegorz Wysocki, fragmenty książki przeczyta Maciej Piotrowski.
RECENZJA. Sztuczna inteligencja już od pewnego czasu nie jest li tylko zagadnieniem z utworów science fiction, a ponieważ coraz mocniej wkracza w nasze życie, musimy się z nią zmierzyć. Także twórcy kultury, AI może bowiem zmienić świat muzyki, filmu czy sztuk wizualnych. Może też zmienić status twórcy. Ba, sama staje się twórcą… Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.
8 V 2024 roku poznaliśmy laureatów VII Międzynarodowego Akademickiego Konkursu Oboistów i Fagocistów im. Józefa Ciepłuchy w Łodzi. Podczas finałowego koncertu w pałacu łódzkiej Akademii Muzycznej, wręczono nagrody, a zdobywcy najwyższych laurów mieli okazję jeszcze raz zaprezentować się publiczności. Byli to: Aseman Esmaeilzadeh z Iranu (I nagroda w kategorii oboju) oraz Tianyou Li z Chin (II nagroda w kategorii fagotu).
16 MAJA 2024 - 23 CZERWCA 2024 / 20 CZERWCA 2024

Energetyczne kąty Robakowskiego

Galeria Pop-up Ogrodowa8 zaprasza na wystawę prac Józefa Robakowskiego "Kąty energetyczne". Otwarcie 16 V o godz. 18. Spotkanie autorskie w ramach SpinOff Fotofestiwalu w Łodzi odbędzie się 20 VI o godz. 19.
11 MAJA 2024 - 31 SIERPNIA 2024

Czas w powiewie

Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza 11 V o godz. 17.00 na wernisaż wystawy „Czas zatrzymany powiewem wachlarzy”. Ekspozycja będzie dostępna do końca sierpnia 2024 roku.