Monopolis kulinarnie dostępne | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 7 =

Monopolis kulinarnie dostępne

Pięciodniowa kulinarna inauguracja Monopolis, czyli zrewitalizowanego kompleksu dawnych zakładów Monopolu Wódczanego w Łodzi, rozpocznie się w środę 10 czerwca. Warto już rezerwować stoliki. Kulinariom będzie towarzyszyła muzyka na żywo
Przez cały "przedłużony" czerwcowy weekend goście odwiedzający Monopolis będą mogli skosztować dań w restauracjach, piekarni i kawiarni znajdujących się na terenie obiektu. Każdego dnia będzie można posłuchać muzyki na żywo (transmitowanej też online). Ze względu na reżimy sanitarne i bezpieczeństwo gości pierwszeństwo wstępu w tych dniach na teren Monopolis będą miały osoby, które wcześniej dokonają rezerwacji bezpośrednio w lokalach.

Każdy z szefów kuchni przygotował na tę okazję specjalne menu, które serwowane będzie pod rozgwieżdżonym niebem, w restauracyjnych ogródkach znajdujących się w gastropasażu w Monopolis. Włoską kuchnię zaproponuje Trattoria Italiana, japoński nastrój będzie domeną Sendai Sushi, śródziemnomorskie klimaty oferować będzie Arteria, coś bardziej stylowego przygotowało Monocafe, coś nieoczywistego – Piekarnia Łódź. Oprócz muzyki na żywo, wszyscy zgromadzeni wezmą także udział (online) w wernisażu Kalendarza Virako 2020/2021. Wydarzenie będzie transmitowane z ARTgalerii Monopolis. Swą obecność potwierdził autor fotografii Sebastian Ćwik oraz modelka, Maria Konieczna, mająca w dorobku współpracę z takimi domami mody jak np. Cartier. Zwieńczeniem inauguracyjnego weekendu będzie niedzielny rodzinny brunch (14 czerwca, w godz. 13 – 16).

– Z niecierpliwością wraz ze wszystkimi restauratorami odliczamy dni do kulinarnej inauguracji Monopolis. Jestem przekonany, że nasza inwestycja znacząco wzbogaci kulinarną ofertę miasta. Ostatnie tygodnie były wprawdzie dla nas i dla właścicieli lokali czasem intensywnych działań, ale wiemy, że było warto. Jesteśmy gotowi na przyjęcie naszych gości i zapraszamy do składania rezerwacji – mówi Krzysztof Witkowski, prezes Zarządu Virako, inwestora Monopolis.

Monopolis to projekt rewitalizacyjny dawnych zakładów Monopolu Wódczanego z 1902 roku. Na początku stycznia uruchomiona część biurowa oraz odbyła się inauguracja teatru Fundacji Kamila Maćkowiaka na Scenie Monopolis. W kolejnych etapach zostaną wybudowane dwie wieże biurowe, a w dawnym magazynie spirytusu powstanie basen ze strefą fitness. Monopolis znalazło się wśród nominowanych do prestiżowych nagród MIPIM Awards, w kategorii projektów wielofunkcyjnych. Zwycięzcy zostaną wyłonieni we wrześniu podczas uroczystej gali w Paryżu. Autorem projektu jest Rafał Grzelewski z pracowni Grupa 5 Architekci.

mat. prasowe / red 

Kategoria

Inne