
Feliks W. Kres to pseudonim łódzkiego pisarza fantasy. Debiutował w 1983 r. opowiadaniem „Mag”, nadesłanym na konkurs miesięcznika „Fantastyka”.
Od tego czasu opublikował kilkadziesiąt opowiadań oraz trzynaście książek. Dzięki współpracy z wydawnictwem Fabryka Słów prezentujemy fragment najnowszej powieści Kresa - "Pani Dobrego Znaku - Wieczny Pokój". Książka jest piątym tomem cyklu "Księga całości".
Od tego czasu opublikował kilkadziesiąt opowiadań oraz trzynaście książek. Dzięki współpracy z wydawnictwem Fabryka Słów prezentujemy fragment najnowszej powieści Kresa - "Pani Dobrego Znaku - Wieczny Pokój". Książka jest piątym tomem cyklu "Księga całości".

RECENZJA. Gdyby to dzielnice oskarżano o przestępstwa i wykroczenia, Bałuty byłyby pierwsze na liście podejrzanych. Na pewno ta zła w powszechnej opinii dzielnica byłaby obserwowana, może dostałaby kuratora. Być może opieka społeczna sprawdzałaby, czy dobrze wychowuje swoje dzieci. O książce Tomasza Włodkowskiego „Zła dzielnica” pisze Piotr Grobliński.
od 18 LISTOPADA 2021
Premiera "Tramwaju Tanfaniego"

18 XI do łódzkich księgarń trafi pierwsza książka z serii "Kryminalna Łódź" Wydawnictwa Kusiński. Spotkanie z Marcinem Andrzejewskim, autorem "Tramwaju Tanfaniego", odbędzie się 18 XI o godz. 18 w księgarni PWN (Więckowskiego 13).

WYWIAD. – Znajdziemy w tej powieści fragmenty niezwykle ciężkie, nie czyni to jednak „Ulissesa” dziełem hermetycznym. Można czytać go na wiele sposobów, na przykład jako powieść realistyczną – mówi Maciej Świerkocki, autor nowego przekładu „Ulissesa”, który ukazał się właśnie nakładem łódzkiego Wydawnictwa Officyna. Z Maciejem Świerkockim rozmawia Rafał Gawin.
od 10 LISTOPADA 2021
Dzień przed 13 grudnia 1981 r.

Łódzki dziennikarz Igor Rakowski-Kłos postanowił zrekonstruować wydarzenia z przedednia ogłoszenia stanu wojennego. W swojej najnowszej książce „Dzień przed. Czym żyliśmy 12 grudnia 1981” sięga do źródeł - również dotychczas nieznanych - i udziela głosu osobom, dla których ten dzień był szczególny. Publikacja ukazała się nakładem wydawnictwa Znak Literanova.

Konferencja "Literacka emancypantka", poświęcona Gabrieli Zapolskiej, jest w całości dostępna na kanale YouTube Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi. Wydarzenie odbywało się w ramach projektu "ZaPolska pod lupą".

Wrześniowe spotkania autorskie, które odbyły się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki działających w Łodzi i województwie łódzkim, są już dostępne na kanale YouTube Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Przygotowywana od kilku miesięcy gra „Kosmiczny dyLEMat” jest już dostępna. Gra została przygotowana przez uczestniczki warsztatów z tworzenia scenariuszy do gier i obsługi aplikacji Action Track w ramach projektu „Zagraj w Lema”. Fabuła gry opisuje przygody pilota Pirxa, jego problemy z wyruszeniem w podróż, którą zaplanował.

21 lat temu Kacper Bartczak wydał debiutancką książkę. Przez ten czas łódzki autor, krytyk i tłumacz stał się znaną i ważną postacią w środowisku poetyckim. Publikuje, tłumaczy, juroruje, jest nominowany i habilitowany, nadaje ton. Ma wpływ na przepływ, daje wkłady w wykłady, pracuje i wydaje w biurze (literackim), bywa w Rorty Clubie.