Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
26 CZERWCA 2020 - 22 SIERPNIA 2020

Zawłaszczyć czas

Marta Czarnecka, "Zawłaszczyć czas" - wystawa w Galerii Re:Medium zostanie otwarta 26 VI o godz. 10.30, wernisaż online na Fb. Samą wystawę można oglądać na żywo.
RECENZJA. Zacznijmy od tego, że Klub Nauczyciela nie nadaje się na miejsce wystaw – tutaj nawet najlepsza sztuka wyglądałaby źle. A prezentowana w tej chwili twórczość członków łódzkiego okręgu ZPAP najlepsza nie jest.
18 CZERWCA 2020 - 30 SIERPNIA 2020 / 19 CZERWCA 2020

Czarny - mistrz pióra i pędzla

To pierwsza tak duża retrospektywa, pokazująca różne oblicza twórczości Jana Czarnego. Zaprezentowane zostaną na niej obrazy olejne, akwarele, rysunki, grafiki z lat 40.-60. XX wieku oraz niedatowane malowane obiekty z papieru, drewna, kamienia. Otwarcie ekspozycji "Jan Czarny (1918-1985) - malarstwo, grafika, obiekty" online 19 VI o godz. 17. Prace można oglądać od 18 VI.
RECENZJA. Z „brzydką” biologią kontrastuje powierzchowność twórczyni – Teresa Tyszkiewicz była atrakcyjną kobietą o idealnej sylwetce i delikatnej słowiańskiej urodzie. Dlatego jej przekaz jest tak wyraźny i działa tak mocno. O wystawie w Muzeum Sztuki w Łodzi pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.
"Galeria Kalejdoskopu" to miejsce, które oddajemy osobom zaprzyjaźnionym ze sztuką, popularyzatorom, animatorom kultury, liderom różnych środowisk. Tym razem kuratorem jest Dariusz Leśnikowski, teatrolog, krytyk sztuki, wykładowca na UŁ i ASP w Łodzi, dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi.
27 CZERWCA 2020 - 27 SIERPNIA 2020

Ȝ x Ƹ ekspresja-entropia-egzystencja

Na wystawie, czynnej od 27 VI w prywatnej Galerii Art Hub, można będzie oglądać prace Piotra Kotlickiego i Piotra Pasiewicza.
Internetowy projekt Giełda Sztuki i Rzemiosła (GSiR) powstał z myślą o popularyzacji prac około 50 twórców: dzieci od 4 lat, młodzieży i dorosłych, podopiecznych autorskiej Otwartej Pracowni Artystycznej OBRASKI działającej przy Fundacji ArtDywizjon w Bełchatowie. To jedyna profesjonalna placówka z zakresu edukacji artystycznej w powiecie bełchatowskim, prowadzona od 2016 r. przez artystę, animatora kultury i nauczyciela sztuki Przemysława Obarskiego.
12 CZERWCA 2020 - 16 SIERPNIA 2020

Dorota Sak - "The way"

Dorota Sak szuka właściwych form dla wyrażenia osobistych przeżyć, równocześnie odwołując się do wielowiekowej spuścizny kulturowej i cywilizacyjnej. Jej prace z jednej strony ukazują i interpretują rzeczy codzienne, a z drugiej dotykają ogólnych, uniwersalnych treści. Wernisaż wystawy "The way" online (na profilu Fb) 12 VI o godz. 18.
od 12 CZERWCA 2020

entele.pentele

12 VI na facebookowym profilu Muzeum Sztuki o g. 18.00 odbędzie się premiera wirtualnego projektu Entele.pentele, który jest efektem kolejnej edycji warsztatów organizowanych przez Muzeum Sztuki i łódzką Akademię Sztuk Pięknych.
Miejska Galeria Sztuki uruchamia po przerwie swoje galerie. Już od 1 czerwca 2020 r. w Galerii Re:Medium przy ul. Piotrkowskiej 113 można oglądać długo oczekiwaną prezentację plakatów Michała Batorego. Wystawa potrwa do 20 czerwca.