Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Zbliża się premiera kolejnego monodramu Kamila Maćkowiaka. Po „Niżyńskim”, „Diva Show”, „Amoku” i „Wrakach” czas na „KLAUS – obsesja miłości”. To autobiografia Klausa Kinskiego – jednej z najbarwniejszych postaci europejskiego kina drugiej połowy XX wieku. Scena Monopolis prezentuje plakat, jaki do tego spektaklu przygotował Michał Batory.
NAGRODY. W sobotę o godz. 17 dowiemy się, czy layout, który zaprojektował dla nas Jakub Hakobo Stępień zdobędzie laury Polish Graphic Design Awards. Ogłoszenie werdyktu jury odbędzie się w Barze Studio na placu Defilad w Warszawie, skąd wydarzenie będzie streamingowane. Bądźcie tam z nami!
3 LIPCA 2020 - 30 WRZEŚNIA 2020

To się nie mieści w głowie

Taki tytuł ma wystawa prac Bartka Jarmolińskiego, Pawła Łyjaka, Marty Pabian i Marii Piątek w Muzeum Regionalnym w Brzezinach (pierwsza po generalnym remoncie placówki). Czynna od 3 VII.
WYWIAD. Kursy PATA w ASP to kolejna duża kulturalna inicjatywa, którą trzeba było odwołać z powodu epidemii. Ale uczestnikom zaproponowano coś w zamian – skoro nie ma międzynarodowego spotkania na żywo, to będzie wspólna wystawa w internecie. A gdy nadejdzie dogodny moment, to i w galeriach ASP.
RECENZJA. Zacznijmy od tego, że Klub Nauczyciela nie nadaje się na miejsce wystaw – tutaj nawet najlepsza sztuka wyglądałaby źle. A prezentowana w tej chwili twórczość członków łódzkiego okręgu ZPAP najlepsza nie jest.
"Galeria Kalejdoskopu" to miejsce, które oddajemy osobom zaprzyjaźnionym ze sztuką, popularyzatorom, animatorom kultury, liderom różnych środowisk. Tym razem kuratorem jest Dariusz Leśnikowski, teatrolog, krytyk sztuki, wykładowca na UŁ i ASP w Łodzi, dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi.
Internetowy projekt Giełda Sztuki i Rzemiosła (GSiR) powstał z myślą o popularyzacji prac około 50 twórców: dzieci od 4 lat, młodzieży i dorosłych, podopiecznych autorskiej Otwartej Pracowni Artystycznej OBRASKI działającej przy Fundacji ArtDywizjon w Bełchatowie. To jedyna profesjonalna placówka z zakresu edukacji artystycznej w powiecie bełchatowskim, prowadzona od 2016 r. przez artystę, animatora kultury i nauczyciela sztuki Przemysława Obarskiego.
RECENZJA. Z „brzydką” biologią kontrastuje powierzchowność twórczyni – Teresa Tyszkiewicz była atrakcyjną kobietą o idealnej sylwetce i delikatnej słowiańskiej urodzie. Dlatego jej przekaz jest tak wyraźny i działa tak mocno. O wystawie w Muzeum Sztuki w Łodzi pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.
od 12 CZERWCA 2020

entele.pentele

12 VI na facebookowym profilu Muzeum Sztuki o g. 18.00 odbędzie się premiera wirtualnego projektu Entele.pentele, który jest efektem kolejnej edycji warsztatów organizowanych przez Muzeum Sztuki i łódzką Akademię Sztuk Pięknych.
Miejska Galeria Sztuki uruchamia po przerwie swoje galerie. Już od 1 czerwca 2020 r. w Galerii Re:Medium przy ul. Piotrkowskiej 113 można oglądać długo oczekiwaną prezentację plakatów Michała Batorego. Wystawa potrwa do 20 czerwca.