Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na wirtualną wystawę "Rzeźba w miniaturze", której autorką jest Alicja Przydryga, wieloletni pracownik MCK, instruktor plastyk.
Łódzki artysta Piotr Pasiewicz tworzy abstrakcyjne prace w technice mieszanej, zajmuje się też performensem i artystycznym eksplorowaniem łódzkich przestrzeni pofabrycznych. Prowadzi autorską galerię sztuki (aktualnie zamkniętą z powodu obostrzeń), gdzie na wystawach zestawia swoje prace z dziełami innych artystów. Prezentujemy jego prace.
od 2 GRUDNIA 2020

Muzeum za jeden klik

Muzeum Sztuki zaprasza na warsztaty online dla dzieci - można się zapisywać indywidualnie i w grupach.
26 LISTOPADA 2020

E-spacer: Łódzkie murale

Czy znacie łódzkie murale? Fundacja Szyć każdy może zaprasza na spacer bez wychodzenia z domu. Wirtualna przechadzka prowadzić będzie śladami łódzkich murali, także tych mniej znanych.
Prezentujemy prace zaprojektowane przez Viktoryię Turanskayą, artystkę podchodzącą z Białorusi, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. 
GALERIA KALEJDOSKOPU. To miejsce oddajemy osobom zaprzyjaźnionym ze sztuką, popularyzatorom, animatorom kultury, liderom różnych środowisk. Tym razem kuratorką jest Magda Milewska, historyk sztuki, od 2017 r. kuratorka galerii Punkt Odbioru Sztuki, filii POS, w latach 2015–2017 związana z Galerią Manhattan. Prezentuje prace Kornela Kowalskiego. 
JESZCZE O ZPAP. Ze smutkiem przeczytałem artykuł Moniki Nowakowskiej „Jak naprawić związek” („Kalejdoskop” 07-08/2020) i jako wieloletni członek okręgu łódzkiego Związku Polskich Artystów Plastyków chciałbym się odnieść do poruszonych w nim kwestii. Pisze Grzegorz Kwieciński.
Dobra wiadomość dla fanów komiksu. 31. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier Cyber Edition! co prawda się zakończył, ale strona Cyber Edition działa do końca listopada. Treści umieszczone podczas festiwalu są wciąż dostępne. 
Na zorganizowany przez Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier wspólnie z ambasadą USA konkurs dla dzieci i młodzieży „Komiksowa odyseja kosmiczna” przyszła rekordowa liczba prac.
MŁODA SZTUKA. - Chcieliśmy złączyć różne środowiska. Łączymy twórców streetartowych z twórcami z akademii – mówi Kacper Ogień. Z Tope i Kacprem, założycielami Galerii Goa, zlokalizowanej w pomieszczeniach legendarnego klubu "Fabryka", rozmawia Joanna Glinkowska.
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.