Teatr | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Spektakl "Rutka" Teatru Arlekin zachwycił kilkudziesięcioosobowe dziecięco-młodzieżowe jury, które wczoraj (13 XII) przyznało mu jedyną i główną nagrodę - Grand Prix 13. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Boska Komedia 2020".
EDUKULTURA. Mówi Adam Wrzesiński – urodzony w Mikołajki amator literatury, recytacji, aktorstwa (głównie teatralnego) i reżyserii. Od 1992 roku związany z Grupą Teatralną Dziewięćsił. Od 2006 – certyfikowany instruktor dramy. Od lat współpracuje z Łódzkim Domem Kultury. W 2011 roku założył Teatr Yeta. Autorski projekt, z którym wciąż ma więcej planów niż wspomnień. Wysłuchała Paulina Ilska. 
NASZ LAUREAT. Zapraszamy was przed wszelkie radiowe odbiorniki. Dziś (sobota) po godzinie 14:00 do słuchania Radio Strefa FM, gdzie gościem będzie Dominik Mironiuk, laureat naszej nagrody za kulturę słowa na 38. Festiwalu Szkół Teatralnych. A jutro gościem w radiowej Czwórce. 
Szklane menażerie - Tryptyk Video Tańca Las/Pustynia/Miasto zostanie udostępniony online w niedzielę, 6 grudnia. Projekt powstał w ramach Sceny Tańca AOIA, reżyseruje Michał Ratajski, za muzykę odpowiada Maciej Maciaszek. 
Zarząd Województwa Łódzkiego na posiedzeniu 30 listopada powołał nowego dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Od 1 grudnia stanowisko to obejmie Marcin Hycnar, pozytywnie zaopiniowany m.in. przez ministra kultury.
38. edycja Festiwalu Szkół Teatralnych odbyła się online. Zwycięzców poznaliśmy 29 listopada. Najważniejszą nagrodą uhonorowano twórców spektaklu "Inni ludzie" z Akademii Sztuki Teatralnej w Krakowie w reżyserii Pawła Miśkiewicza. Jedną z trzech równorzędnych pierwszych nagród aktorskich oraz nagrodę łódzkich dziennikarzy i Nagrodę "Kalejdoskopu" za kulturę słowa dostał dyplomant Szkoły Filmowej w Łodzi Dominik Mironiuk - wodzirej z "Nie jedz tego! To jest na święta!" Mariusza Grzegorzka.
NAGRODA KALEJDOSKOPU. O sesji fotograficznej dla „Kalejdoskopu” i pracy z Dominikiem Mironiukiem, laureatem Nagrody "Kalejdoskopu" za kulturę słowa na 38. Festiwalu Szkół Teatralnych, opowiada autorka kostiumów Małgorzata Stasiak
Teatr Powszechny i Centrum Dialogu im. Marka Edelmana zapraszają na premierę słuchowiska na podstawie fragmentów biografii Nachmana Libeskinda „Życie pełne barw”. Po raz pierwszy w Polsce będzie można usłyszeć obszerne fragmenty książki o tym niezwykłym człowieku. Przeczytają je aktorzy Powszechnego: Monika Kępka i Andrzej Jakubas. 
NAGRODA KALEJDOSKOPU. Dominik Mironiuk, dyplomant Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi, został laureatem nagrody "Kalejdoskopu" za kulturę słowa na 38. Festiwalu Szkół Teatralnych. Wydarzenie najpierw przesunięte z maja na listopad zrealizowano docelowo w kompleksowo przemyślanej wersji online.
 Do 29 listopada można oglądać online konkursowe spektakle dyplomowe, które powstały w szkołach teatralnych w Łodzi, Warszawie, Krakowie oraz ich filiach. Ogłoszenie wyników 38 Festiwalu Szkół Teatralnych już w niedzielę. Kalejdoskop także przyznaje nagrodę - nagrodę dla młodego aktora za kulturę słowa.