Teatr | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Teatr Powszechny włączył się w Rok Tuwima znakomitym spektaklem muzycznym. Tu-wim w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego i Jarosława Stańka zaczyna się dość niemrawo, ale z każdym numerem jest lepiej. Wśród kilkunastu piosenek są prawdziwe perełki, jest zabawa słowem i dźwiękiem. Z wdziękiem.
Duży sukces Teatru Powszechnego - Podróż zimowa Elfriede Jelinek w reżyserii Mai Kleczewskiej zdobyła nagrodę główną XII Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy.
Kolejna odsłona tegorocznych Łódzkich Spotkań Teatralnych miała miejsce 28 i 29 września w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca w Kutnie. Gościem niedzielnych Spotkań był Adam Walny - twórca i założyciel Walny-Teatru, lalkarz, reżyser, aktor.
III  odsłona Łódzkich Spotkań Teatralnych już za nami. 21 i 22 września ŁST 2013 – Teatralny Festiwal Festiwali zagościł w Sieradzu.
Wszystkie słynne farsy są do siebie podobne. Pięcioro drzwi i dwie lub trzy kochanki, które trzeba za tymi drzwiami ukrywać. Boeing, Boeing Marca Camolettiego można by uznać za wariację na motywach farsowego przeboju Mayday, gdyby nie fakt, że sztuka o sprytnym playboyu i jego trzech stewardesach została napisana 20 lat wcześniej.
Na wspólnej konferencji prasowej w Teatrze Nowym z mediami spotkali się dyrektorzy czterech miejskich scen - Powszechnego, Nowego, Muzycznego i Pinokia. W imieniu przebywającego za granicą zespołu Teatru Arlekin o planach na nowy sezon opowiedziała prezydent Agnieszka Nowak.
Tegoroczna inauguracja Łódzkich Spotkań Teatralnych 2013 – teatralnego Festiwalu Festiwali w regionie łódzkim miała miejsce 1 września w Bełchatowie . Nowa formuła organizowanych od lat przez Łódzki Dom Kultury spotkań zakłada współdziałanie z lokalnymi ośrodkami. Współorganizatorem pierwszego weekendu z teatrem alternatywnym było Miejskie Centrum Kultury.
Na jesień Teatr Muzyczny zaplanował dwie premiery: spektakl realizowany wspólnie z Grupą Rafała Kmity pt. "Aj waj! czyli historie z cynamonem" oraz multidyscyplinarny projekt dla dzieci - "Pan Lutosławski".
W lipcu obejrzeliśmy warszawską premierę spektaklu Michała Zadary Wszyscy byli odwróceni. Przedstawienie jest koprodukcją Muzeum Historii Żydów Polskich, agencji Centrala, Agencji Artystycznej GAP i Teatru Nowego w Łodzi (dwaj aktorzy w obsadzie). Teraz przyszedł czas na łódzką premierę.
Każde wakacje kiedyś się skończą. Młodzież we wrześniu wróci do szkół, studenci w październiku na uczelnie. W dorosłość wchodzą kolejne roczniki - niestety coraz mniej liczne. Zamiast dzieci rodzą się pytania: kto zapełni te rosnące jak grzyby po deszczu gmachy kolejnych kierunków? Kto zapełni widownię łódzkich teatrów?