Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Prezes firmy Virako Krzysztof Witkowski pokazał mediom, jak postępuje budowa Monoplis - projektu łączącego część biurową z przestrzeniami dla wydarzeń kulturalnych, spędzania wolnego czasu i relaksu. Kompleks powstaje na terenie rewitalizowanych zabytkowych zakładów Monopolu Wódcznego z 1902 roku w Łodzi przy ul. Kopcińskiego.
Zespół Pieśni i Tańca „Bychlewianka" obchodzi jubileusz 45-lecie istnienia. W bogatym dorobku ma wiele nagród i wyróżnień zdobytych na festiwalach w kraju oraz za granicą...
W związku z remontem ul. Traugutta oraz Łódzkiego Domu Kultury w okolicach siedziby zostały wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu. Odwiedzający ŁDK mogą spotkać się z utrudnieniami z dostępem do budynku w związku z wymianą chodnika przylegającego do instytucji.
Właśnie ukazał się pierwszy numer magazynu artystyczno-naukowego "Powidoki", wydawanego przez Akademię Sztuk Pięknych im. Strzemińskiego w Łodzi. Promocja pisma 10 VI o godz. 18 w salonie Empik w Manufakturze.
EDYTORIAL / czerwiec 2019. Podobno teatr lalek rezygnuje z lalek. I powinno nas to niepokoić. Jako dziedzina sztuki ma się jednak znakomicie. Podobno. Jak nie interesować się lalkami, gdy są pod ręką dwa mocne teatry lalkowe, obserwuje się kolejne takie niezależne zjawiska i ma się specjalistów, którzy od lat powołują lalki do życia w filmie. Pisze Łukasz Kaczyński.
To miało być duże wydarzenie teatralne z piękną scenografią, kostiumami, profesjonalnym nagłośnieniem, oświetleniem i efektami specjalnymi. Dzieci miały nie tylko występować na scenie, lecz również tańczyć i śpiewaći!
Łódzki Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Heleny Kretz świętuje 40-lecie istnienia. Z tej okazji w poniedziałek w auli Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Lindleya wręczono odznaczenia i dyplomy najbardziej zasłużonym członkom, słuchaczom, wykładowcom. List gratulacyjny dla Łódzkiego Domu Kultury jako instytucji wspierającej działania ŁUTW odebrał dyrektor Jacek Sokalski. W siedzibie domu kultury przy ul. Traugutta uniwersytet ma swoje biuro od 1986 roku.
Wojewódzki konkurs dziennikarski „ROSpoznanie w kulturze” skierowany jest do młodzieży i dorosłych w wieku 14-25 lat z województwa łódzkiego – uczestników wydarzeń kulturalnych. Zgłoszenia - do 30 września 2019 roku.
Rozmowa z artystą malarzem Voytkiem Glinkowskim
Transparentnych procedur, powołania Obywatelskiej Rady Kultury opiniującej ważne decyzje władz (np. powołania dyrektora Wydziału Kultury), doceniania własnego środowiska artystycznego i organizacji pozarządowych, stworzenia mechanizmu oceny pracy urzędników odpowiedzialnych za kulturę i zabezpieczenia autonomii instytucji kultury. To kilka z szeregu postulatów, jakie artyści, animatorzy i organizatorzy łódzkiego życia kulturalnego ogłosili dziś w Manifeście Wolnej Kultury Łodzi.