Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Do końca roku można będzie oglądać wystawę „Dzieci Bałut – wspomnienie”, na którą składają się płótna Piotra Saula odwzorowujące sześć spośród 21 Murali Pamięci oraz kompozycja przestrzenna Damiana Idzikowskiego zatytułowana „Wycięci z życia”.
W Galerii Szklarnia obejrzeć można coraz lepsze wystawy. Nie-Lot Grzegorza Przyborka to wizualny esej na temat wielkości i niemocy człowieka, na temat rozdźwięku między marzeniami i rzeczywistością.
Wystawa "Robert Rauschenberg Travels" uczy uważności w kontakcie z rzeczywistością. Otaczają nas "dzieła sztuki" - trzeba je tylko dojrzeć...
Wystawa "Od Matejki do Wojtkiewicza. U zarania nowoczesności" w Muzeum Pałac Herbsta prezentuje skarby z magazynów Muzeum Sztuki. Niejeden wielbiciel sztuki będzie zaskoczony, że znane obrazy polskich artystów znajdują się właśnie w Łodzi. Czynna jeszcze tylko do 15 X!
Gdy Strzemińskiemu przyznano nagrodę Miasta Łodzi, Wacław Dobrowolski – zwolennik tradycji akademickich – wraz z grupą swoich uczniów wkroczył do magistratu uzbrojony w gwizdek i plakaty z napisami: „Precz z bolszewizmem w sztuce!”, „Hańba wywrotowcom w sztuce!”, „Niech żyje sztuka polska!”.

WYWIAD. – Porównuję kompozycję pracy do kompozycji obiadu: jakie zastosować składniki w jakich ilościach, żeby wyszedł smaczny. Tak samo jest z obrazem – mówi profesor ANDRZEJ GIERAGA,którego prace można było oglądać do 12 VI na wystawie w Muzeum Miasta Łodzi. 

Łódzkie Centrum Wydarzeń oraz Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi nawiązały współpracę - studenci będą mogli tworzyć obiekty lub organizować wydarzenia artystyczne w przestrzeni publicznej miasta.
Wielkie łódzkie – a zarazem międzynarodowe – święto tkaniny artystycznej trwa. To już piętnaste triennale Centralnego Muzeum Włókiennictwa – jedyna, która przetrwała spośród trzech najważniejszych na świecie imprez poświęconych tej dziedzinie sztuki. Tym samym stała się najbardziej prestiżowa. Cieszmy się nią zatem.
Każdy zna głos wydawany przez kukułkę. Ale już tylko nieliczni wiedzą, jak wygląda kukułka. I to jest właśnie nasza misja. Pokazywać ludziom to, czego na pierwszy rzut oka nie widać. Pokazywać, że obok naszego rozpędzonego świata, czasem w najbliższym sąsiedztwie funkcjonuje inny, niesamowity świat. 
Muzeum Miasta Łodzi zaprasza do przearanżowanej Galerii Mistrzów Polskich, obejmującej 130 obrazów, rzeźb i rysunków z prywatnej kolekcji biznesmena i mecenasa polskiej sztuki, Krzysztofa Musiała. Prace są pogrupowane w 15 działów tematycznych, w obrębie których wymienionych zostało 20 prac.