Teatr | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Chodzą po ścianach, tańczą zawieszeni na linach wysoko nad ziemią, są akrobatami, tancerzami i aktorami jednocześnie. To nie jest tradycyjny teatr czy teatr tańca, choć trzon LineActu tworzą absolwenci Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, dokładniej – Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Do grupy zaliczają też muzyków i plastyków, z którymi współpracują.
„Siódemka, Siódemeczka, szós polskich królowa, droga, która jest kręgosłupem polskiego państwa”. To właśnie ta droga będzie ostatnią dla bohatera przedstawienia, Pawła, który jedzie z Krakowa do Warszawy na bardzo ważne spotkanie. Spektakl Stowarzyszenia Teatralnego Badów w reżyserii Piotra Bikonta, zmarłego tragicznie w wypadku drogowym rok temu zobaczymy dziś (8 sierpnia) podczas Letnie Sceny 2018 w Domu Literatury w Łodzi.
To cykl edukacyjno-integracyjnych i interdyscyplinarnych warsztatów z zakresu tańca, muzyki, teatru oraz ekologii, skierowanych do osób niewidomych i słabowidzących oraz młodych animatorów z województwa łódzkiego (organizator to Teatr Chorea). Tematem przewodnim warsztatów są pszczoły, ich środowisko oraz znacząca rola tych owadów w życiu człowieka i ich wpływ na ekosystem.
od 1 WRZEŚNIA 2018

Chrońmy pszczoły!

Teatr Chorea zaprasza 1 IX na premierę spektaklu dla dzieci i dorosłych, pt. "Rój. Sekretne życie społeczne".
„Nasz mąż nie żyje” to 45. premiera kutnowskiej Grupy Teatralnej „Od jutra”. Czarną komedię Jacka Gertnera po raz pierwszy można było zobaczyć 25 lipca, spektakl będzie grany także jesienią.
"Święto wolności" to hasło jubileuszowego XX. Przeglądu Małych Form Teatralnych "Letnia Scena 2018" w Domu Literatury w Łodzi (3 lipca - 5 września). Zakwalifikowano do niego 8 z 29 zgłoszonych przedstawień. Czym charakteryzuje się teatr pory letniej i jakie formy sceniczny będzie oglądać - pytamy odpowiedzialnego za program LS reżysera Andrzeja Czernego.
Zaczęła się XX. edycja Przeglądu Małych Form Teatralnych "Letnia Scena 2018" w Domu Literatury. Towarzyszy mu hasło "Święto wolności". Po widowisku muzycznym Teresy Stokowskiej-Gajdy "Do ciebie Polsko", przedstawieniu gospodarzy konkursu, czas na spektakle gościnne. Zapraszamy do naszego serwisu festiwalowego. 
Jest gwiazdą Opery Wiedeńskiej, występował w Carnegie Hall. W lipcu jako pierwszy Polak w jednej z głównych ról zaśpiewa na festiwalu w Bayreuth, w przyszłym roku zadebiutuje w The Metropolitan Opera. TOMASZ KONIECZNY – zapracowany łodzianin, rocznik 1972.
Festiwal Teatru Chorea postawi kilka ważnych pytań dotyczących przyszłości człowieka w obliczu rozwoju sztucznej inteligencji. Retroperspektywy - w tym roku poświęcone słowu w teatrze - domkną też tematyczny tryptyk. Wśród gości: Paweł Passini, Mariusz Bonaszewski, Maja Komorowska i Irena Jun. Zobaczymy też minioperę o roku 2045, kiedy (według naukowców) człowiek osiągnie nieśmiertelność.
„Ekstrakt z KaWy” to przedstawienie, w którym płaszczyzna zabawy dźwiękiem przeplata się z płaszczyzną skojarzeń. Spektakl powstał z inspiracji odgłosami robienia kawy, picia kawy i wszelkimi dźwiękami związanymi z tą czynnością, jak również z mnogością sytuacji, przy których napój ten się pija.