Teatr | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Konrad Dworakowski przygotował w Pinokiu przedstawienie o odkrywaniu i budowaniu świata, o sile kreacji, która pozwala bez słów opowiedzieć każdą historię. "Samograj" to godzinne przedstawienie dla dzieci od lat 5 i ich rodziców.
Współczesne bajki, kierowane do „tabletowych” i „smartfonowych” dzieci, muszą się czymś różnić od klasyki. Taką baśń przygotował dla młodych widzów Teatr Wielki w Łodzi - to "Lamaila".

Teatr Nowy i Fundacja Ambasada Kultury chcą zorganizować w Łodzi wakacyjny przegląd przedstawień powstałych dzięki idei crowdfundingu, czyli dzięki internetowej zbiórce pieniędzy. W podobny sposób ma być finansowany sam festiwal.

Między wrzaskiem a szeptem, szumem wiatru a elektrycznym sprzężeniem rozgrywa się „Filoktet” według Wojciecha Klemma w Teatrze im. Jaracza w Łodzi.
Polskie orędzie na dzisiejsze święto ludzi teatru przygotował reżyser Leszek Mądzik, twórca Sceny Plastycznej KUL (rok temu gościł na festiwalu Łódź Czterech Kultur), światowe - aktorka Isabelle Huppert.
Czy da się wykorzystać sztafaż filmów grozy, by w teatrze opowiedzieć historię, która wykracza poza ramy rozrywki i obcowania ze strachem z pozycji telewizyjnego widza?
Dagmara Włoszek, Igor Fijałkowski i Mateusz Smaczny to troje finalistów Nagrody Polskiego Ośrodka Lalkarskiego POLUNIMA - wyróżnienia.

Premiera spektaklu "Blackout" w reżyserii Katarzyny Kalwat w Teatrze Powszechnym w Łodzi nie obędzie się. Miał być od pokazany 25 marca podczas 23. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. 

Choć od jej debiutu na scenie Teatru Powszechnego w Łodzi upłynęło już przeszło 60 lat, ciągle gra i możemy docenić jej klasę choćby w „Branczu” Juliusza Machulskiego.

Drugim „dyplomem” w Teatrze Studyjnym Szkoły Filmowej w Łodzi będzie „Lovecraft” na podstawie sztuki Roberta Bolesty, nominowanego niedawno na Polskiej Nagrody Filmowej "Orzeł". Czy w teatrze może się udać horror?