Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi zaprasza uczniów szkół podstawowych kl. I -VIII z województwa łódzkiego do udziału w konkursie „Picture swój book”.
NOWE CZASOPISMO. Nadszedł moment, w którym chcemy przedstawić Radę Naukową ogólnopolskiego czasopisma "Kalejdoskop Kultury", które powstało z inicjatywy Uniwersytetu Łódzkiego, Szkoły Filmowej w Łodzi oraz łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych i w merytorycznym partnerstwie z Muzeum Sztuki w Łodzi. Pismo zostało afiliowane przy redakcji magazynu "Kalejdoskop", którego wydawcą jest Łódzki Dom Kultury.
CALL FOR PAPERS. Przedłużamy czas na nadsyłanie propozycji artykułów do drugiego numeru czasopisma kulturalno-naukowego „Kalejdoskop Kultury”, które powstało z inicjatywy Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Uniwersytetu Łódzkiego i przy merytorycznym partnerstwie Muzeum Sztuki w Łodzi. Pismo afiliowane jest przy miesięczniku kulturalnym „Kalejdoskop”, wydawanym przez Łódzki Dom Kultury.
„Chłopi 2050, czyli Agronauci w czasach katastrofy klimatycznej” to internetowe słuchowisko science-fiction autorstwa Cezarego Zbierzchowskiego. 20 maja międzynarodowa Akademia Sztuk Cyfrowych i Nauk (The International Academy of Digital Arts and Sciences) przyznała temu dramatowi audio wyprodukowanemu przez Storytel Poland główną nagrodę Webby Award w kategorii Apps and Software: Education & Reference.
EDYTORIAL / maj 2021. To nieco inny „Kalejdoskop”. Poinformowani przez wydawcę o cięciach po pandemicznym roku 2020, przygotowaliśmy „wariant oszczędnościowy” na „okres przejściowy”. I tacy właśnie pytamy dziś o władzę obrazu - z premedytacją zatrzymanego. To ostatni mój wstępniak w „Kalejdoskopie”. Tym z Państwa, którzy zaangażowali się, pisząc listy i petycje, i mieli nadzieję, że wydawca zmieni swoją decyzję, przekazuję niniejszym odpowiedź. Pisze Łukasz Kaczyński, redaktor naczelny od lutego 2017 roku.
NOWY NUMER. O rządach obrazu, czyli projektowaniu druków, komunikatów do sieci i dla przestrzeni miejskiej rozmawiamy z Łukaszem Zbieranowskim (Fajne Chłopaki), Urszulą Tarasiewicz (galeria Pop-up), Magdą Świątczak (Ośrodek Wystawienniczy ŁDK), przyglądamy się jak radzi sobie (a radzi!) Kutnowski Dom Kultury. Mieczysław Kuźmicki pisze o powstaniu, trwaniu i jubileuszu Muzeum Kinematografii, Łukasz Maciejewski o wybitnej kobiecej w roli w pewnym serialu, Aleksandra Talaga-Nowacka zastanawia się nad galeriami w Łodzi po zniknięciu Galerii Manhattan i Atlasa Sztuki.
CALL FOR PAPERS. Rozpoczynamy nabór propozycji artykułów do drugiego numeru czasopisma kulturalno-naukowego „Kalejdoskop Kultury”, które powstało z inicjatywy Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Uniwersytetu Łódzkiego i przy merytorycznym partnerstwie Muzeum Sztuki w Łodzi. Pismo afiliowane jest przy miesięczniku kulturalnym „Kalejdoskop”, wydawanym przez Łódzki Dom Kultury.
NOWE CZASOPISMO. O kulturze w pandemii i pandemii w kulturze, o potrzebie czasopism kulturalnych i o potrzebie takiego właśnie czasopisma osadzonego w Łodzi, o kooperacji środowiska artystycznego i akademickiego, o edukacji - na każdym stopniu. O tym rozmawiamy z przedstawicielami inicjatorów i partnerami powstania "Kalejdoskopu Kultury", nowego ogólnopolskiego czasopisma kulturalno-naukowego. 
NOWE CZASOPISMO. Kto tworzy Radę Programową odpowiadającą za to, o czym będziecie czytać w "Kalejdoskopie Kultury"? Poznajcie przedstawicieli inicjatorów i partnerów nowego ogólnopolskiego czasopisma kulturalno-naukowego wydawanego w Łodzi.
Kolejne pieniądze unijne zostaną przeznaczone na łódzkie inwestycje. Narodowe Centrum Kultury Filmowej oraz Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej zostaną wsparte kwotą ponad 41 mln zł.