Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Łódzcy artyści i muzycy zaprezentują swoją twórczość w stolicy Dolnego Śląska w ramach projektu Koalicja Miast dla Kultury we Wrocławiu - Europejskiej Stolicy Kultury 2016. A że jest się czym pochwalić - program łódzkich wydarzeń jest naprawdę bogaty.
20 maja 2016 roku odbył się na Wydziale Filologicznym Festiwal Twórczości Studenckiej "Dźwięk, słowo, obraz". Studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej zaprezentowali publiczności i zaproszonym gościom stworzone przez siebie prace w pięciu kategoriach: Film, Fotografia, Słuchowisko, Reportaż radiowy, Wariacja dźwiękowa.
24 maja 2016 roku mija czwarta rocznica śmierci Wiesława Nowickiego (1946-2012), człowieka wielu profesji, łodzianina z pochodzenia i gdańszczanina z wyboru
Nagrodę Roku SARP 2015 za najlepszy zrealizowany obiekt architektoniczny w Polsce w kategorii obiekt użyteczności publicznej – budynek biurowy otrzymał biurowiec Ericpol Software Pool w Łodzi – zaprojektowany przez Horizone Studio.
Największym powodzeniem podczas Nocy Muzeów w Łódzkim Domu Kultury cieszył się Łódzki Port Gier – od samego rana do Sali Kolumnowej i kilku innych pomieszczeń, w których można było pograć (graczy można było spotkać także przy stolikach na korytarzach), schodziły się tłumy głównie młodych ludzi.
Łódzki Dom Kultury realizuje projekt badawczy dotyczący amatorskiego ruchu artystycznego.
Od pewnego czasu głośno jest o rewitalizacji. Ten proces dotknie pośrednio wszystkich łodzian, więc warto być zorientowanym, o co w nim chodzi. Zacznijmy od ustalenia – jak mawiał Kubuś Puchatek – „co jest czym czego” rewitalizacji.

24 kwietnia zakończyła się ostatnia, czternasta edycja imprezy, która odbywała się w atmosferze skandalu - dzień przed pokazami w hali Expo pojawili się komornicy sądowi. 26 kwietnia miasto wypowiedziało organizatorom umowę.

Trzydzieści skrzynek dystrybucyjnych i energetycznych w centrum Łodzi radykalnie zmieni wygląd - zostaną pokryte artystycznym graffiti. Pod koniec maja zostanie ogłoszony konkurs - łodzianie będą mogli zgłaszać propozycje projektów graffiti, które mają trafić na skrzynki. 
Bunt i sprzeciw są stare jak ludzkość. Czym są dzisiaj, czy istnieje obecnie kontrkultura? O tym rozmawiano podczas debaty z cyklu "on/off kultura" w Łódzkim Domu Kultury.