Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Brałem ostatnio udział w dyskusji na temat buntu i kontrkultury. Antropolog, znany dziennikarz i dwóch muzyków ponad godzinę wspominali dawne bunty i narzekali na współczesność.
Już wiadomo, jakie logo będzie reprezentować Polskę w jej staraniach o organizację International EXPO 2022 w Łodzi. Zadecydowali o tym internauci w trakcie publicznego głosowania. Zwycięskie logo pozna wkrótce cały świat.
Łódzki Free Time to nowy fanpage na Facebooku, który tworzy kilku młodych zapaleńców. Grupa licealistów miała dość siedzenia w domu i postanowiła zrobić coś nowego i kreatywnego.
Prof. dr hab. Jolanta Rudzka-Habisiak, obecna rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, została ponownie wybrana na to stanowisko. Będzie kierowała łódzką akademią przez kolejne cztery lata.
Wziąłem ostatnio udział w ciekawym spotkaniu. Co z tą Łodzią? Metropolia czy zaścianek? - to dość prowokacyjne według gospodarzy pytanie miało pobudzić zebranych do refleksji na temat marki Łodzi, strategii rozwoju miasta, możliwych scenariuszy rozwoju sytuacji.
Od 1 marca 2016 r. w strukturach EC1 Łódź - Miasto Kultury działa Wydział Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej, znane jako Łódzkie Centrum Komiksu.
Zapraszam w kolejną podróż spod znaku Borgesa. Naszym przewodnikiem w Kalejdoskopie wyobraźni będzie zmyślenie. Podążymy śladami, które w łódzkiej architekturze pozostawiło Bractwo Słowiańskie.
Muzeum Sztuki w Łodzi zostało operatorem regionalnym na województwo łódzkie programu „Bardzo młoda kultura”, realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.
Chciałem napisać razem, ale to słowo też już zawłaszczone przez politykę.
"Jest takie miejsce na ziemi, do którego wracam zawsze wspomnieniami. To miejsce stanowi syntezę dzieciństwa mego i wieku dojrzałego, zabawy i radości, smutku, żalu, i tęsknoty za tym, co minęło, a już nie powróci..." Oto niepublikowane dotąd sentymentalne opowiadanie Radosława Wijaty.