Muzyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
23 PAŹDZIERNIKA 2021

Soundedit ’21 – Tomek Lipiński

Muzyk rockowy, wokalista i gitarzysta, kompozytor, autor piosenek. Tomek Lipiński wystąpi podczas tegorocznej edycji Festiwalu Soundedit jako gwiazda wieczoru Soundedit Spotlight (23 X) oraz otrzyma statuetkę „Człowieka ze Złotym Uchem”.
14 LISTOPADA 2021

Spontaniczny Igor Herbut

To pierwsza trasa z nominowanym do Fryderyka w kategorii "Muzyka poetycka” albumem tego artysty. Koncerty odbędą się w dziewięciu miastach, w tym w Łodzi. Na scenie Igorowi Herbutowi towarzyszyć́ będą̨: Tomasz Świerk, Przemek Świerk, Piotr Kołacz oraz Tomasz „Hary” Waldowski.
15 LISTOPADA 2021

Gruzińskie tańce w Łodzi

Zespół Pieśni i Tańca Gruzji "Rustavi" wystąpi 15 XI w Teatrze Wielkim w Łodzi. Grupa, prezentująca gruzińskie pieśni i tańce narodowe, ma na koncie ponad 8000 widowisk w 80 krajach świata, ale w Polsce z tak dużą trasą koncertową będzie po raz pierwszy.
Stjepan Hauser i Luka Sulić - duet chorwackich wiolonczelistów powróci na jedyny koncert do Polski. Każdy ich występ pełen jest rockowych i popowych przebojów w zaskakujących interpretacjach. Popularny na całym świecie 2Cellos wystąpi w Atlas Arenie w Łodzi 13 V 2022 roku. 
5 WRZEŚNIA 2021 - 26 WRZEŚNIA 2021

Opera dla kardynała

Teatr Wielki w Łodzi proponuje spotkania z muzyką operową w regionie łódzkim. Opera organizuje trzy koncerty poświęcone Stefanowi Wyszyńskiemu „Prymasowi Tysiąclecia”. 12 IX kardynał zostanie beatyfikowany. Koncerty odbędą się w: Uniejowie, Lututowie oraz Tomaszowie Mazowieckim.
Tegoroczna edycja aleksandrowskiego festiwalu Summer Dying Loud musiała przejść organizacyjną metamorfozę, by można ją było przeprowadzić. Zamiast trzech dni, impreza potrwa dzień, a wystąpią wyłącznie polskie zespoły.
5 WRZEŚNIA 2021 / 3 PAŹDZIERNIKA 2021

Niedziele u św. Mateusza

Parafia Ewangelicko-Augsburska Św. Mateusza w Łodzi od 1996 roku organizuje cykl koncertów „Niedziela z muzyką u św. Mateusza”. W związku z pandemią pierwszy raz w historii koncertów czasowo zawieszono ich realizację. Jednak od września 2021 roku cykl zostaje wznowiony - pod patronatem "Kalejdoskopu".
Łódzki zespół Jezabel Jazz zagra 21 października podczas afterparty pierwszego dnia Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit. Będzie to pierwszy koncert formacji po 15 latach milczenia. W tym roku ukazała się antologia „Euforia” zawierająca nagrania z dwóch albumów Jezabel Jazz.
31 sierpnia trafi do księgarń biografia Krzysztofa Krawczyka. Prezentujemy fragment książki. 
5 WRZEŚNIA 2021 - 5 GRUDNIA 2021

Jesień z Mozartem

5 IX 2021 r. rozpocznie się cykl koncertowy „Polish Camerata Swojemu Miastu”. W tym roku melomani będą mogli posłuchać wszystkich koncertów fortepianowych Wolfganga Amadeusza Mozarta. Zaplanowano osiem bezpłatnych wydarzeń muzycznych, które będą odbywać się w Akademii Muzycznej i Ośrodku Propagandy Sztuki w Parku im. H. Sienkiewicza.