Muzyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Kim jest Anna Lasota? Być może jeszcze niewiele osób kojarzy jej nazwisko, ale wszyscy ci, którzy uczestniczyli w jej koncercie, z pewnością zapamiętają ją na długo.
22 WRZEŚNIA 2019

Jona Ardyn - koncert

Płyta „Woman” Jony Ardyn to polsko-amerykański projekt o akustycznym brzmieniu w stylu indie pop (indie od independent). W singlu promującym album pt. „Woman” występuje również Angela Primm, wokalistka gospel, która współpracowała m.in. z Arethą Franklin czy Dolly Parton. Jona Ardyn, rodowita łodzianka, zagra koncert w Łodzi.
W sobotę 24 sierpnia w Centrum Idei Ku Demokracji odbył się zupełnie wyjątkowy koncert, w którym wystąpił światowej sławy tenor Kaludi Kaludov wraz z uczestnikami prowadzonych przez siebie warsztatów wokalnych. Była to druga impreza organizowana w ramach I Festiwalu Sztuki Muzycznej.
Znajomy zadzwonił mówiąc, że muszę zobaczyć ten koncert, bo to będzie rewelacja. Słysząc taką opinię nie sposób nie sprawdzić, czy on przypadkiem się nie pomylił. Ale okazało się, że miał całkowitą rację. To była prawdziwa rewelacja!
W sobotę 18 sierpnia 2019 roku odbył się pierwszy koncert I Festiwalu Sztuki Muzycznej. Licznie przybyła do piotrkowskiego Centrum Idei Ku Demokracji publiczność usłyszała światowe i polskie melodie filmowe.
Zawodowo realizuję się, nie tylko śpiewając. Organizuję koncerty, spektakle i festiwale, reżyseruję, projektuję scenografie do swoich koncertów. Ostatnio wróciłem do mojej pasji – malarstwa – mówi tenor Dariusz Stachura.
Jechałem na ten koncert bez przekonania domyślając się, że jakieś dzieciaki bawią się w śpiewanie. Ale srogo się myliłem, bo to był nie tylko świetny koncert, ale zaskakująco profesjonalne widowisko!
Jechali nawet sześć tysięcy kilometrów, z trudem zdobywali pieniądze na przejazd, do tego stali na granicy nawet 6 godzin, a  to wszystko, żeby wziąć udział w XXIX Światowym Festiwalu Marii Konopnickiej, który odbywał się w dniach 15-18 sierpnia 2019 roku.
W ramach obchodów Roku Moniuszkowskiego w niedzielę 28 lipca 2019 roku odbył się drugi koncert w ramach XII Letniego Festiwalu w Kolegiacie Wolborskiej.
To będzie niecodzienna kombinacja światła i muzyki na żywo. Holenderscy artyści z kolektywu Mr.Beam ożywią bryłę cerkwi pw. św. Aleksandra Newskiego przy ul. Kilińskiego - iluminacją sterowaną… grą na fortepianie. Każde muśnięcie klawiszy zmieni wzór animacji. I chociaż Light.Move.Festiwal, w ramach którego rozbłyśnie cerkiew, odbędzie się pod koniec września, to teraz rusza otwarty nabór dla muzyków z całego kraju.