Muzyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Pomimo nie najlepszej pogody frekwencja na świątecznym koncercie przekroczyła wszelkie przewidywania organizatorów.
Miłośnicy poezji śpiewanej w piątkowy wieczór 12 stycznia mogli rozkoszować się prawdziwymi muzyczno-literackimi smakołykami.
Z okazji XXII Dni Judaizmu Symcha Keller zagra koncert specjalny w Sieradzkim Centrum Kultury 20 stycznia o godz. 17. Zespół w eksperymentalnym składzie zagra częściowo nowy repertuar przygotowywany na kolejną płytę.
Urodzinowy wieczór Zdzisława Szostaka w Studiu Koncertowym im. Henryka Debicha. Weźmie w nim udział między innymi kompozytor Jan Kanty Pawluśkiewicz i krytyk muzyczny Adam Rozlach. Wybitny kompozytor, wieloletni dyrygent Orkiestry Symfonicznej w Filharmonii Łódzkiej oraz pedagog łódzkiej Akademii Muzycznej 13 stycznia obchodził 89. urodziny.
Koncert muzyki kameralnej na wiolonczelę i fortepian. Zabrzmią utwory romantycznego kompozytora Feliksa Mendelssohna-Bartholdy’ego oraz XX-wiecznego twórcy Mieczysława Wajnberga. Zagrają artyści młodego pokolenia: wiolonczelista Wojciech Fudala oraz pianista Michał Rot.
„Wieczór Sowich Piosenek” to propozycja Grzegorza Turnaua (śpiew, fortepian) i Leszka Szczerby (saksofon), którzy wystąpią 25 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Tryb.
do 31 MARCA 2019 / 23 KWIETNIA 2019 - 28 KWIETNIA 2019

Kto wyśpiewa Jonaszka?

Ruszył nabór do II Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty organizowanego przez Teatr Muzyczny w Łodzi. Można się zgłaszać do 31 marca. Festiwal odbędzie się w kwietniu.
Kościół Środowisk Twórczych w Łodzi zaprasza na koncert Chóru Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i spotkanie z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem, metropolitą łódzkim.
Jest gwiazdą Opery Wiedeńskiej, występował w Carnegie Hall. W lipcu jako pierwszy Polak w jednej z głównych ról zaśpiewa na festiwalu wagnerowskim w Bayreuth, a w przyszłym roku zadebiutuje w Metropolitan Opera. TOMASZ KONIECZNY – łodzianin, rocznik 1972.
– Nawet nie zauważyliśmy, kiedy w ciągu tych lat zaczęliśmy kreować nasze charakterystyczne brzmienie. Na początku producenci patrzyli nam na ręce i czasem wybrzydzali: tego mikrofonu nie macie, tamtego nie macie. Okazało się jednak, że mamy coś innego. W środowisku rozeszła się opinia, że nasze studio jest okej – mówi MACIEJ STANIECKI, muzyk i kompozytor, realizator nagrań z łódzkiego Studia Tonn.