Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Sławomir Macias, dziennikarz muzyczny, producent i perkusista Rumbo Jet, założył internetowy portal poświęcony kulturze, biznesowi i stylowi życia. Tytuł maciasproponuje.pl podkreśla autorski charakter przedsięwzięcia.
Publikowany poniżej felieton ukazał się w poświęconym kosmetyce czasopiśmie "LNE & spa". Jest jednym z 30, które złożą się na wielce oryginalny zbiór satyrycznych tekstów na temat pielęgnacji ciała (i ducha).
Jestem przyjezdnym. Nie słoikiem, bardziej kanapkowcem. Wożę je ze sobą codziennie kilka: z białym, żółtym serem. Widzę Łódź trochę inaczej niż ci, którzy mieszkają tu od pierwszych lat swojego życia.
Nareszcie wakacje – to były dziś słowa najczęściej wypowiadane we wszystkich szkołach, także w Szkole Podstawowej nr 116, która jest jedną z najbardziej łódzkich szkół, bo nosi imię pierwszego prezydenta miasta – Aleksego Rżewskiego. 
"Twórcze lato w Łodzi" – pod takim hasłem przygotowana została oferta kulturalna Urzędu Miasta Łodzi na nadchodzące wakacje. Bogaty program stanowi alternatywę dla pozostających w mieście nie tylko dzieci, ale i osób dorosłych, również seniorów. W sumie zaplanowano ponad 450 wydarzeń!
Chodziło o to, żeby ocalić i odrestaurować budynki dawnych magazynów fabryki Karola Scheiblera i Ludwika Grohmana przy ul. Tymienieckiego 3. No i żeby zachować sens istnienia działającej tutaj – wśród popadających w ruinę murów – Fabryki Sztuki. Tak powstał Art_Inkubator.
Zakończył się IV Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny w Opocznie. W tegorocznej edycji wzięły udział zespoły z Grecji, Turcji, Litwy i Węgier. Były barwne korowody uczestników ulicami miasta, przeglądy zespołów oraz koncerty zagranicznych gwiazd.
Pamiętają Państwo jeszcze, kto w lutym zwyciężył w plebiscycie na Łodzianina Dwudziestolecia? Tak, oczywiście - Marek Belka.
Nie będzie w Łodzi pomnika Lecha Kaczyńskiego. Przynajmniej na razie. Radni PO, SLD i Twojego Ruchu uchylili wydaną w lutym zgodę na upamiętnienie zmarłego prezydenta. Z mistrzowskim wręcz brakiem wyczucia swoją decyzję przegłosowali 4 czerwca, czyli w 25. rocznicę pierwszych (częściowo) wolnych wyborów.
Rozdysponowano środki na dofinansowanie projektów kulturalnych w województwie łódzkim. Spośród 100 wniosków, które napłynęły do Łódzkiego Domu Kultury, wsparcie na łączną kwotę 500 tys. zł uzyskało 59 projektów (lista). 18 VI w ŁDK podpisano porozumienia z instytucjami.