Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Premiera filmu dokumentalnego „Stanisław Fijałkowski − byt intencjonalny” w reżyserii Małgorzaty Potockiej. Po projekcji odbędzie się dyskusja z udziałem reżyserki − Małgorzaty Potockiej, prof. Jolanty Rudzkiej-Habisiak − rektora ASP w Łodzi, historyka sztuki Grzegorza Musiała oraz Jacka Michalaka, który w latach 2003−2017 prowadził Atlas Sztuki.
Jesteś kreatywny i posiadasz zamiłowanie do pracy z dziećmi? Dołącz do zespołu pasjonatów kultury i stwórz z nami innowacyjny program wakacyjny!
W piotrkowskim kościele Panien Dominikanek w dniu 14 kwietnia 2019 roku wystąpił chór Coro Desico w repertuarze złożonym z pieśni pasyjnych. Koncert zatytułowany „Kochać, to ciągłe serca zmartwychwstanie…” powstał z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
„Nie lękajcie się” - to tytuł widowiska tanecznego zaprezentowanego 13 kwietnia 2019 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Tego też dnia uhonorowano 30 lat istnienia zespołu tanecznego  Bik Kayk prowadzonego przez Tomasza Balcerka.
RECENZJA. Kościelniak z gronem realizatorów – jak ma w zwyczaju – znalazł dla pierwowzoru chwytliwy plastyczny pomysł i rozciągnął go na cały spektakl. Na scenie wszyscy mają trupie twarze, co zrównuje złych i dobrych. Cóż… Może więc jednak nie jesteśmy tak daleko od Brechta? O "Operze za trzy grosze" w Teatrze im. Jaracza pisze Łukasz Kaczyński.
Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zaprasza na spotkanie z Jackiem Kusińskim i promocję książki Szalone miasto. Niezwykły reportaż z Łodzi 1884-1918. Rozmowę z autorem i wydawcą (w jednej osobie) poprowadzi Jakub Wiewiórski.
„NIE/OCZYWISTE SPOJRZENIE” to tytuł wystawy prac studentów Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, której wernisaż odbył się 12 kwietnia 2019 roku w piotrkowskim Ośrodku Działań Artystycznych przy ul. Dąbrowskiego 5.
Radomszczańsko-częstochowski zespół INFEARNITE został zwycięzcą tegorocznej, szóstej edycji Festiwalu Muzycznego Rockowanie. Formację grającą ekstremalną odmianę metalu jurorzy docenili za muzyczną dojrzałość, konsekwencję, sprawność i siłę scenicznej prezentacji. 
Wynalazek kinematografu sprzed blisko 130 lat miał zagrozić książce, upowszechnienie się telewizji po drugiej wojnie światowej uznano za zapowiedź upadku kina. Po pierwszych pokazach 3D w latach 50. XX wieku przewidywano, że rychło wszystkie filmy będą powstawać w tej technologii. Pojawienie się wideo w latach 80. miało doprowadzić do upadku kin. Wreszcie dekadę później nadeszły czasy Internetu i komputerów osobistych – ostatni technologiczny przełom.
Publikujemy pełną wersję wywiadu z Piotrem Koftą, przeprowadzonego z okazji festiwalu OFF Północna.