Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Czas zjazdów i spotkań rodzinnych jest zazwyczaj wydarzeniem celebrowanym, pełnym wzruszeń i  opowieści. Uczestniczą w nich sami swoi, czyli bliscy. Muzeum  Miasta Zgierza otwierając swoje podwoje dla artystycznej rodziny Szadkowskich sprawiło, że każdy może radować  duszę spotkaniem z nimi za sprawą prezentowanych tam prac.
W piątek 31 maja 2019 roku Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi wypełniło się licznie przybyłymi gośćmi. Przyczyną bardzo dużego zainteresowania było uroczyste otwarcie wystawy pod nazwą „Wzornik. Szycie opoczyńskie, łowickie, sieradzkie”.
Rozmowa z artystą malarzem Voytkiem Glinkowskim
Akademia Sztuk Pięknych zorganizowała dla swoich studentów konkurs z cyklu „Hommage…”. Tym razem był to „Hommage á Łódź” – młodzi artyści próbowali odpowiedzieć na pytanie, jaka jest Łódź, jaką ma tożsamość, dokąd prowadzą zmiany, które są i będą tu przeprowadzane w najbliższym czasie.
GALERIA. Oto miejsce, które oddajemy osobom zaprzyjaźnionym ze sztuką, zorientowanym w najnowszych zjawiskach i popularyzującym je. Jako pierwszego do kuratorowania zaprosiliśmy Marcina Polaka.
Feofan Bobryk odszedł dwa lata temu. Jego pierwszą indywidualną wystawę w Piotrkowie Trybunalskim zatytułowaną „Jestem w moich obrazach” można oglądać w Galerii „U Panien” przy Centrum Idei Ku Demokracji do 5 czerwca 2019 roku.
Barokowe rzeźby parkowe w Woli Krzysztoporskiej być może są najstarszymi tego typu pomnikami w Polsce. Z pewnością powinny stanowić atrakcję turystyczną, lecz lokalne władze zrobiły bardzo wiele, żeby nikt o nich nie wiedział...
26 KWIETNIA 2019 - 30 CZERWCA 2019

45 lat Kalejdoskopu - wystawa

Wystawa „Kalejdoskop. 45 lat grafiki użytkowej” towarzyszy tegorocznej edycji Łódź Design Festival. W Akademii Sztuk Pięknych prezentujemy plansze z przykładami graficznych rozwiązań stosowanych w 45-letniej historii „Kalejdoskopu”, w tym z najlepszych okresów, gdy pismo projektowali Ryszard Kuba Grzybowski i Zbigniew Koszałkowski.
„NIE/OCZYWISTE SPOJRZENIE” to tytuł wystawy prac studentów Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, której wernisaż odbył się 12 kwietnia 2019 roku w piotrkowskim Ośrodku Działań Artystycznych przy ul. Dąbrowskiego 5.
Przyszłość centrum biurowo-kulturalnego na akwarelach zamiast na komputerowych wizualizacjach? Na coś takiego zdecydowała się firma Virako, która w dawnych zabudowaniach Monopolu Wódczanego tworzy właśnie Monopolis. Nietypowe wizualizacje wykonał warszawski architekt i akwarelista Michał Suffczyński. Można je oglądać w holu biblioteki Akademii Sztuk Pięknych.