27 SIERPNIA 2017

NIE TAKI STRASZNY DWÓR

Teatr Wielki w Łodzi zaprezentuje koncert „Nie taki Straszny Dwór” w ramach 18. edycji Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”. Wstęp wolny.
"Jeśli Pan Bóg coś mówi człowiekowi przez sen, to tylko to, że przeprasza, iż ten świat się nie udał" - mówił Lech Raczak przed pokazem swojego najnowszego spektaklu w Domu Literatury w Łodzi. A o głośnym "Spisku smoleńskim" dodawał: "Rzeczywistość zaczęła gonić moje fantazje. Jeszcze jedna domaga się potwierdzenia".
W związku z wygaśnięciem 31 sierpnia 2017 r. umowy z Wojciechem Nowickim, dyrektorem Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, zawartej na pięć sezonów artystycznych, Zarząd Województwa Łódzkiego powierzył – od 1 września 2017 r. - pełnienie obowiązków na połączonych stanowiskach dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Waldemarowi Zawodzińskiemu.
Trzecim spektaklem 19. Przeglądu Małych Form Teatralnych "Letnia Scena" w Domu Literatury w Łodzi będą „Podróże przez sny. I powroty” Lecha Raczaka, legendarnego twórcy teatru alternatywnego współzałożyciela słynnego Teatru 8. Dnia oraz były dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta w Poznaniu. Teraz wystąpi pod szyldem Fundacja Orbis Tetrus - Trzeci Teatr Lecha Raczaka. To piąty tytuł realizowany pod tym szyldem, poprzednim był "Spisek smoleński".
WYWIAD. O szczegółach programu 19. Przeglądu Małych Form Teatralnych „Letnia Scena” i typie humoru, jakiego brakuje mu regularnie w repertuarach, mówi nam reżyser Andrzej Czerny, szef programowy „Letniej Sceny”, która potrwa do końca wakacji.
12 LIPCA 2017 - 30 SIERPNIA 2017

LETNIA SCENA

Po raz dziewiętnasty Dom Literatury w Łodzi zaprasza w wakacje na Letnią Scenę – Przegląd Małych Form Teatralnych. Spektakle prezentowane będą w każdą środę (plus jeden wtorek) lipca i sierpnia. Bilety kosztują: 25 zł w przedsprzedaży, 35 zł w dniu pokazu.
Możemy pomóc podtrzymać ideę niezwykłego Festiwalu Perspektywy 2017! Tegoroczna edycja Festiwalu Teatralnego Perspektywy 2017 poświęcona jest awangardzie w teatrze i bezpośrednio odwołuje się do obchodów 100-lecia awangardy w Polsce.
19. Przegląd Małych Form Teatralnych w domu Literatury, gościnne warszawskie spektakle w Monopolis i na Pasażu Róży - to teatralne propozycje dla tych, którzy zostaną w Łodzi w wakacje. Dla naszych Czytelników mamy zaproszenia na jutrzejszy (wtorek) pierwszy pokaz Letniej Sceny 2017, czyli spektakl „Homuś” w reż. Michała Rzepki.
23 lata po sensacyjnym występie w Covent Garden Angela Gheorghiu, wielka gwiazda ceny operowej naszych czasów, zaśpiewała w Teatrze Wielkim w Łodzi. Ten koncert był jej jedynym występem w Polsce.
Nie żyje Piotr Bikont, związany z łódzkim środowiskiem kulturalnym reżyser filmowy i teatralny, dziennikarz, znany krytyk kulinarny. W łódzkich teatrach wciąż grane są przedstawienia przez niego wyreżyserowane.