Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
8 WRZEŚNIA 2021 - 1 PAŹDZIERNIKA 2021

Przygody kronikarza wszechświatów

Wystawa „Przygody kronikarza wszechświatów. Stanisław Lem w zbiorach WBP w 100. rocznicę urodzin pisarza” prezentuje rozległy dorobek Lema uzupełniony o dzieła odnoszące się do jego działalności literackiej. Wystawa mieści się w holu głównym Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Piłsudskiego. Będzie dostępna dla zwiedzających do 1 października.
Koncert „Bolewski & Tubis – Obywatel Jazz” odbędzie się w ramach Zaduszek Jazzowych 3 XI o godz. 19 w sali kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury. To łódzka premiera projektu, który powstał w hołdzie dla Grzegorza Ciechowskiego w związku ze zbliżającą się 20. rocznicą jego śmierci (zmarł 22 XII 2001 r.).
9 PAŹDZIERNIKA 2021 / 10 PAŹDZIERNIKA 2021

ŁóPTA - Własnym językiem

W dniach 9–10 X Łódzki Dom Kultury zorganizuje 34. Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich – ŁóPTA. Tak jak w zeszłym roku, odbędzie się on w formule online. Ideą przeglądu jest konfrontowanie pracy teatralnej z jurorami, publicznością, innymi twórcami oraz kształtowanie warsztatu i praktyki scenicznej poszczególnych grup.
od 22 WRZEŚNIA 2021 / 3 PAŹDZIERNIKA 2021

Impro jamy i premiera "Wczasowiczów"

Łódzka grupa aktorów-improwizatorów O! impro wraca na scenę Teatru Małego w Manufakturze po wakacyjnej przerwie. Sezon otwiera komedia improwizowana "Wczasowicze Last Minute", która będzie miała premierę 3 X o godz. 16.15.
23 PAŹDZIERNIKA 2021

Soundedit ’21 – Tomek Lipiński

Muzyk rockowy, wokalista i gitarzysta, kompozytor, autor piosenek. Tomek Lipiński wystąpi podczas tegorocznej edycji Festiwalu Soundedit jako gwiazda wieczoru Soundedit Spotlight (23 X) oraz otrzyma statuetkę „Człowieka ze Złotym Uchem”.
30 WRZEŚNIA 2021 - 7 PAŹDZIERNIKA 2021

Kamera Akcja – program

Wielokrotnie nagradzane, wzbudzające skrajne emocje, prowokujące do dyskusji filmy zapowiada 12. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja, który odbędzie się w dniach od 30 września do 7  października w Łodzi. Projekcje i spotkania odbędą się w Szkole Filmowej w Łodzi oraz online na platformie ThinkFilm.
14 LISTOPADA 2021

Spontaniczny Igor Herbut

To pierwsza trasa z nominowanym do Fryderyka w kategorii "Muzyka poetycka” albumem tego artysty. Koncerty odbędą się w dziewięciu miastach, w tym w Łodzi. Na scenie Igorowi Herbutowi towarzyszyć́ będą̨: Tomasz Świerk, Przemek Świerk, Piotr Kołacz oraz Tomasz „Hary” Waldowski.
15 LISTOPADA 2021

Gruzińskie tańce w Łodzi

Zespół Pieśni i Tańca Gruzji "Rustavi" wystąpi 15 XI w Teatrze Wielkim w Łodzi. Grupa, prezentująca gruzińskie pieśni i tańce narodowe, ma na koncie ponad 8000 widowisk w 80 krajach świata, ale w Polsce z tak dużą trasą koncertową będzie po raz pierwszy.
RECENZJA. Gdy pojawia się wystawa sztuki o tematyce historyczno-patriotycznej, jedni są zachwyceni, inni zniesmaczeni. Tych, których ona odrzuca, spróbuję mimo wszystko przekonać: pal sześć duże przegadane obrazy olejne – kunsztu Tadeusza Kokietka należy szukać w małych rysunkach tuszem i akwarelach. Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.
od 6 PAŹDZIERNIKA 2021

Warsztaty teatralne

Kolejna edycja warsztatów teatralnych prowadzonych przez Michała Rzepkę w Stowarzyszeniu Kamienica 56 (ul. Sienkiewicza 61, wejście od Alei Schillera) zacznie się 6 X.