Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Jak poinformowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Andrzej Biernacki - artysta i krytyk z Łowicza - został powołany na stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora Muzeum Sztuki w Łodzi. Zastąpił Jarosława Suchana, który był dyrektorem muzeum od 2006 roku.
Koncerty, premierowe spektakle, artystyczne rezydencje wypełnią dwuletni projekt ACT IN_OUT. Fabryka Sztuki w Łodzi rozpoczyna współpracę z partnerami z Norwegii i Islandii. Tamtejsza publiczność pozna polskich twórców, zaś w Łodzi zaprezentują się zespoły muzyczne i teatralne oraz rezydenci z Islandii i Norwegii. Rezultat pierwszej z rezydencji – wideo „Stock for Future: Emotions” Stefana Kornackiego zobaczyć będzie można na stronie internetowej projektu już 2 maja.
Do udziału w konkursach: fotograficznym, literackim i słowno-muzycznym z okazji 200-lecia wydania ballad i romansów Adama Mickiewicza w pierwszym tomie „Poezyj” zaprasza Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi. Prace w konkursach można składać drogą elektroniczną, pocztą lub osobiście w siedzibie biblioteki od 2 maja do 30 września 2022 r.
13 MAJA 2022 - 4 WRZEŚNIA 2022

Leszczyński - film, Solak - malarstwo

Muzeum Kinematografii zaprasza na wystawę "Filmy Witolda Leszczyńskiego i malarstwo Sylwii Solak". Otwarcie 13 V o godz. 17.
24 CZERWCA 2022 - 27 SIERPNIA 2022 / 6 SIERPNIA 2022

Letnisko Księży Młyn

Od 24 VI do 27 VIII na plenerowej scenie na Księżym Młynie w soboty odbywać się będą koncerty, a w niedziele seanse kinowe Polówki.
26 KWIETNIA 2022 - 31 MAJA 2022

Litografie Witolda Warzywody

Wystawa „I love colour. Witold Warzywoda – litografia” - wernisaż 26 IV o godz. 14 w Galerii Grafiki Studenckiej „Pomiędzy” w ASP.
W piątek 6 V Salę Koncertową Akademii Muzycznej przy ul. Żubardzkiej 2a wypełnią porywające dźwięki meksykańskiego kwintetu M5 The Mexican Brass.
RECENZJA. Może chodzić m.in. o ograniczenia mentalne, o zamykanie się w bańkach informacyjnych, o tkwienie w szafie własnego ja, gdzie coś, co ja myślę, co czuję i jak postrzegam, jest jedyną możliwą prawdą. O obrazach Mileny Romanowskiej pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.
28 KWIETNIA 2022 - 15 CZERWCA 2022

Polskie plakaty

"Plakaty z lat 60. i 70. XX wieku do wystaw łódzkiego Biura Wystaw Artystycznych" - otwarcie ekspozycji 28 IV o godz. 18.
RECENZJA. Wystawa nie jest duża, ale tyle wystarczy, by zrozumieć zachwyt młodopolskich artystów nad kulturą huculską. Wobec ludowego kunsztu twórców z tego terenu, podobnie jak w przypadku malarzy z Pokucia czy autorów haftów na koszulach z Podola, rzeczywiście trudno zachować obojętność. Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.