Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
NOWY NUMER. Miasto mówi przez sztukę. 20. Fotofestiwal ma być reinkarnacją łódzkiego środowiska artystycznego, które, jak uważa Józef Robakowski, kurator głównego programu imprezy, wciąż ma duży potencjał. A twórcza Łódź to zarówno awangardowe inicjatywy, często wspólnotowe, jak i kultura popularna.
– Wiedząc, że jest to czasopismo mające drukować teksty dłuższe, o pewnym intelektualnym ładunku, choć nie tylko, bo około połowa objętości to teksty publicystyczne, lżejsze, wiersze, rozmowy, kierowałem się intuicją w stronę klasycznych rozwiązań, choć nie przesadnych. Myślałem o tym w kategoriach projektu, który będzie mógł żyć i być dobrze odbierany przez cały czas, nie stając się passe – o pracy nad layotem pisma "Kalejdoskop Kultury" mówi Łukasz Zbieranowski ze studia Fajne Chłopaki
„Chłopi 2050, czyli Agronauci w czasach katastrofy klimatycznej” to internetowe słuchowisko science-fiction autorstwa Cezarego Zbierzchowskiego. 20 maja międzynarodowa Akademia Sztuk Cyfrowych i Nauk (The International Academy of Digital Arts and Sciences) przyznała temu dramatowi audio wyprodukowanemu przez Storytel Poland główną nagrodę Webby Award w kategorii Apps and Software: Education & Reference.
Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi wręczyła Nagrody Laureatom 28. Edycji Nagrody Złoty Ekslibris i 11. Edycji Nagrody Superekslibris oraz 29. edycji Nagrody Złoty Ekslibris i 12. edycji Nagrody Superekslibris. Biblioteka zaprasza również na wystawę, na której prezentowane są książki laureatów oraz autorów nominowanych do nagród. Ekspozycja przygotowana przez Dział Zbiorów Regionalnych czynna będzie do 10 VI.
5 CZERWCA 2021 - 26 CZERWCA 2021

Twórczo w Fabryce Sztuki

Fabryka Sztuki przygotowała program twórczych warsztatów. Przewidziano następujące bloki tematyczne: teatralno-interdyscyplinarne dla dzieci w wieku 10-15 lat, plastyczne dla dzieci w wieku 4-8 lat i 5-10 lat wraz z opiekunami, muzyczne dla dzieci w wieku 0-3 lata wraz z opiekunami, Krav magę dla dzieci w wieku 6-9 lat i Ashtangę Jogę dla młodzieży od 16 roku życia i dorosłych. Wszystkie zajęcia są prowadzone przez doświadczonych instruktorów.
RECENZJA. Czy nowe technologie są jak pędzel, dając podobne do tradycyjnego malarstwa możliwości pracy na statycznej płaszczyźnie, tyle że w innym medium? A może jednak rozszerzają spektrum działań artysty? Wystawa „Obrazy cyfrowe” w Ośrodku Propagandy Sztuki skłania do stawiania takich pytań. Jaka jest odpowiedź? Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.
21 MAJA 2021 - 31 SIERPNIA 2021

Co w kinie... terkocze? Wystawa w Charliem

Radziecki rzutnik z lat 30., przedwojenne kamery ośmiomilimetrowe i projektory z całego świata, w tym amerykańskie, japońskie i te produkowane niegdyś przez Łódzkie Zakłady Kinotechniczne – wszystko to zobaczyć można na wystawie „Co w kinie terkocze…”. Przygotowaną przez Stowarzyszenie "Łódź Filmowa" ekspozycję można oglądać do 31 VIII w łódzkim Kinie Charlie.
4 PAŹDZIERNIKA 2021 - 5 PAŹDZIERNIKA 2021

II Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka

Łódzki Dom Kultury zorganizuje regionalne przesłuchania do Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka, którego ideą jest upowszechnienie utworów zespołu „Mazowsze” oraz przybliżenie sylwetki patrona. Łódzkie jury, które wesprą również przedstawiciele zespołu, spotka się z uczestnikami konkursu w dniach 4-5 października 2021 i  wyłoni zwycięzców pierwszego etapu w każdej kategorii wiekowej.
od 3 CZERWCA 2022

Łódzki koncert Kiss w 2022

Amerykański zespół znany z oryginalnego wyglądu i żywiołowych, pełnych efektów specjalnych koncertów wystąpi za rok w Atlas Arenie w Łodzi. Trasa "End Of The Road" zapowiadana jest jako ostatnia w karierze muzyków. Szansa zobaczenia ich w Polsce może się już nie powtórzyć. Koncert został przełożony z 12 czerwca 2021 roku. Zakupione bilety zachowują ważność.
Wydana w działającym przy Łódzkim Domu Kultury wydawnictwie Kwadratura książka poetycka Ewy Jarockiej "Cienie piszczących psów" została nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia. Oczywiście w kategorii poezja. O tym, czy zdobędzie nagrodę, przekonamy się pod koniec sierpnia.
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.