Teatr | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Na YouTube i Facebooku można oglądać film będący prezentem Teatru Wielkiego w Łodzi dla młodszych widzów. "Sen Księcia" to krótkometrażowy film oparty na spektaklu baletowym "Królewna Śnieżka" Bogdana Pawłowskiego i Witolda Borkowskiego według pomysłu i reżyserii Maestro Michała Kocimskiego - kierownika muzycznego Teatru Wielkiego.
31 MAJA 2020 - 7 CZERWCA 2020

Scena Monopolis teatrem online

Spektakle i koncerty na żywo oraz improwizacja z widzami  to propozycje ArtKombinat Sceny Monopolis. Wszystkie te wydarzenia zobaczymy w stałym teatrze online, pierwszym takim w Łodzi. Pisze Paulina Ilska.
Teatr Powszechny w Łodzi zagra dla całej Polski. To będzie pierwszy w czasie pandemii Teatr Telewizji na żywo. 1 czerwca o g. 21:00  z Małej Sceny  transmitowana będzie komedia Krzysztofa Kędziory „Wykapany zięć”. 
Jak uczcić 75-lecie Teatru w dobie pandemii? Pracownicy Teatru Pinokio zdecydowali się na zorganizowanie konferencji prasowej, podczas której odwołali się do historii Teatru (m.in. spektakli z muzyką Pendereckiego) oraz opowiedzieli o planach na przyszłość. Wśród nich znalazło się postawienie pomnika Pinokia w kompleksie fabrycznym Wigencja.
TEATR. Waldemar Zawodziński wystosował oficjalne oświadczenie w sprawie sytuacji kierowanego przez niego Teatru im. Jaracza w Łodzi. Chodzi o rozpoczęcie przez Zarząd Województwa Łódzkiego procedury odwoławczej w związku z analizą gospodarki finansowej teatru. Do mediów trafiła również petycja popisana "widzowie Teatru" w obronie dyrektora i teatru adresowana do władz województwa. Publikujemy obydwa teksty. Artykuł opisujący sytuację poniżej w linku.
FESTIWAL. O niedokończonym XXVI Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych pisze Małgorzata Karbowiak: "Świat stanął na głowie. I zmienił hierarchię wartości. Mógłby ktoś jednak zapytać, czy sztuka, zatrzymana teraz w pędzie, przeczuwała marcowy armagedon, kolejne starcia natury i (kolokwialnie) cywilizacji".
23 MAJA 2020 - 5 GRUDNIA 2020

Laboratorium Kreatywnego Działania II

Teatr Chorea ogłasza nabór do nowego projektu. Zaprasza pedagogów, edukatorów, animatorów kultury, młodzież i seniorów oraz osoby niezależne działające w kulturze do wzięcia udziału w drugiej edycji edukacyjnego projektu Laboratorium Kreatywnego Działania.
13 MAJA 2020 - 9 GRUDNIA 2020

Teatralny wehikuł czasu

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi zaprasza widzów do podróży w czasie  - wejścia w świat przepastnych teatralnych archiwów. Archiwalne nagrania audio spektakli udostępniane będą w sieci w ramach akcji #bądźmywkontakcie, od maja do czerwca 2020, a później od sierpnia do grudnia 2020. 
8 MAJA 2020 / 9 MAJA 2020

Hemar spotyka Koftę

„Hemar, Marchewka. Próba generalizacji” Teatru Muzycznego w Toruniu oraz „Projekt Koffta” Anety Todorczuk – to program czwartego weekendu wirtualnego Festiwalu OFF/ON Północna. Teatr Muzyczny w Łodzi zaprasza na spektakle, zarejestrowane podczas wcześniejszych edycji festiwalu OFF-Północna. Będą udostępnione przez 48 godzin.
WYWIAD. Staram się dbać o to, żeby nie blokować w studentach spontaniczności. Pozwalam im być śmiesznymi, żałosnymi i namawiam, żeby się tego nie bali. Wspieram ich w próbach dotarcia do prawdy. Uważam, że największą wartością jest to, aby wypuścić ze szkoły różne osobowości, a nie tłamsić w nich to, co mają, żeby wpasować ich w jeden model - mówi Gabriela Muskała. Z aktorką i współautorką sztuk teatralnych rozmawia Eliza Gaust.