Teatr | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
RECENZJA. Dźwięczny, krystalicznie czysty sopran Aleksandry Kurzak przepojony był wyrazistymi emocjami, a jej postać ewoluowała wraz z przebiegiem spektaklu. W roli Don Carlosa partnerował jej Roberto Alagna, prywatnie mąż, dysponujący pięknym tenorem, który... znaczną część wieczoru sprawiał wrażenie, jakby nie w pełni angażował się w interpretację i skupiał się tylko na muzycznym tekście. O realizacji „Don Carlosa” Giuseppe Verdiego w Teatrze Wielkim w Łodzi pisze Magdalena Sasin.
RECENZJA. Na scenie ich dwoje (a może ich troje)… Ona (Magdalena Drewnowska) i On (Witold Łuczyński) reprezentują dwie strony w skomplikowanych od zawsze relacjach damsko-męskich. Szymon Turkiewicz opisał je w sztuce „Stosunki prawne”. Przedstawienie w Teatrze Małym wyreżyserował Mariusz Pilawski. Recenzuje Piotr Grobliński. 
RECENZJA. Obie jednoaktówki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom tej grupy widzów, którzy na równi z doznaniami czysto muzycznymi stawiają wrażenia wynikające z gry aktorskiej, a opera jest dla nich przede wszystkim teatrem. Wskazuje to kierunek rozwoju gatunku, jakim jest opera. O „Trouble in Tahiti” i „Głosie ludzkim” w reżyserii Michała Znanieckiego pisze Magdalena Sasin.
od 19 MARCA 2021

Bajka Zjajka dla maluchów

„Bajka Zjajka” to spektakl, na który Teatr Pinokio zaprasza najmłodszych widzów (kategoria wiekowa: 2+) w towarzystwie dorosłych opiekunów, którzy chcieliby zapewnić swoim dzieciom pierwsze doświadczenie teatralne. Sztuka jest zaskakująca jak jajko z niespodzianką.
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych przygotował ofertę warsztatów teatralnych dla przedszkoli. To krok w stronę wychodzenia z trybu online do rzeczywistych spotkań.
Teatr Muzyczny zaprasza na musical „Pretty Woman” w reżyserii Jakuba Szydłowskiego z udziałem Malwiny Kusior, Rafała Szatana, Olgi Szomańskiej czy Marcina Jajkiewicza. Premiera 27 III.
Teatr Chorea zaprasza na spektakl "Schulz: Pętla", na podstawie twórczości Brunona Schulza, w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Przedstawienie będzie grane na żywo, na scenie Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi. Spektakl został odwołany.
NASZ LAUREAT. Musical w Krakowie, seriale w Warszawie, teatr w Gliwicach, koncert w Radomsku i działalność charytatywna w Piotrkowie Trybunalski. Ostatnie tygodnie w życiu rzucały Dominika Mironiuka, laureata naszej nagrody dla młodego aktora na 38. Festiwalu Szkół Teatralnych, po całej Polsce.
„Kwiat paproci” to nowy spektakl familijny Teatru Pinokio w Łodzi w reżyserii Justyny Zar. Premiera online odbyła się 29 I, premierę sceniczną przewidziano na 14 II.
12 LUTEGO 2020 / 13 LUTEGO 2020

Impro Bang! w ArtKombinacie

Scena ArtKombinat  zaprasza na dwa spektakle  już  w najbliższy weekend, czyli 12 i 13 lutego. Wystąpi Teatr Ito, który zapowiada "nieprzewidywalny show" oparty na sztuce improwizacji.