Teatr | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
W Teatrze Powszechnym ogólnopolska premiera "Rodziny" Antoniego Słonimskiego w reżyserii Wojciecha Malajkata. Premiera 18 XII o godz. 19 online zakończy XXVI edycję Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych organizowanego przez Teatr Powszechny.
Spektakl "Rutka" Teatru Arlekin zachwycił kilkudziesięcioosobowe dziecięco-młodzieżowe jury, które wczoraj (13 XII) przyznało mu jedyną i główną nagrodę - Grand Prix 13. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Boska Komedia 2020".
EDUKULTURA. Mówi Adam Wrzesiński – urodzony w Mikołajki amator literatury, recytacji, aktorstwa (głównie teatralnego) i reżyserii. Od 1992 roku związany z Grupą Teatralną Dziewięćsił. Od 2006 – certyfikowany instruktor dramy. Od lat współpracuje z Łódzkim Domem Kultury. W 2011 roku założył Teatr Yeta. Autorski projekt, z którym wciąż ma więcej planów niż wspomnień. Wysłuchała Paulina Ilska. 
38. edycja Festiwalu Szkół Teatralnych odbyła się online. Zwycięzców poznaliśmy 29 listopada. Najważniejszą nagrodą uhonorowano twórców spektaklu "Inni ludzie" z Akademii Sztuki Teatralnej w Krakowie w reżyserii Pawła Miśkiewicza. Jedną z trzech równorzędnych pierwszych nagród aktorskich oraz nagrodę łódzkich dziennikarzy i Nagrodę "Kalejdoskopu" za kulturę słowa dostał dyplomant Szkoły Filmowej w Łodzi Dominik Mironiuk - wodzirej z "Nie jedz tego! To jest na święta!" Mariusza Grzegorzka.
NASZ LAUREAT. Zapraszamy was przed wszelkie radiowe odbiorniki. Dziś (sobota) po godzinie 14:00 do słuchania Radio Strefa FM, gdzie gościem będzie Dominik Mironiuk, laureat naszej nagrody za kulturę słowa na 38. Festiwalu Szkół Teatralnych. A jutro gościem w radiowej Czwórce. 
Szklane menażerie - Tryptyk Video Tańca Las/Pustynia/Miasto zostanie udostępniony online w niedzielę, 6 grudnia. Projekt powstał w ramach Sceny Tańca AOIA, reżyseruje Michał Ratajski, za muzykę odpowiada Maciej Maciaszek. 
Zarząd Województwa Łódzkiego na posiedzeniu 30 listopada powołał nowego dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Od 1 grudnia stanowisko to obejmie Marcin Hycnar, pozytywnie zaopiniowany m.in. przez ministra kultury.
NAGRODA KALEJDOSKOPU. O sesji fotograficznej dla „Kalejdoskopu” i pracy z Dominikiem Mironiukiem, laureatem Nagrody "Kalejdoskopu" za kulturę słowa na 38. Festiwalu Szkół Teatralnych, opowiada autorka kostiumów Małgorzata Stasiak
Teatr Powszechny i Centrum Dialogu im. Marka Edelmana zapraszają na premierę słuchowiska na podstawie fragmentów biografii Nachmana Libeskinda „Życie pełne barw”. Po raz pierwszy w Polsce będzie można usłyszeć obszerne fragmenty książki o tym niezwykłym człowieku. Przeczytają je aktorzy Powszechnego: Monika Kępka i Andrzej Jakubas. 
NAGRODA KALEJDOSKOPU. Dominik Mironiuk, dyplomant Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi, został laureatem nagrody "Kalejdoskopu" za kulturę słowa na 38. Festiwalu Szkół Teatralnych. Wydarzenie najpierw przesunięte z maja na listopad zrealizowano docelowo w kompleksowo przemyślanej wersji online.
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.