Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
W 2019 roku Łódzki Dom Kultury uzyskał dofinansowanie na realizację siedmiu projektów promujących kulturę na łączna kwotę ponad 800 tysięcy złotych. Dotacje pochodzą z funduszów instytucji: Narodowego Centrum Kultury, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Kluczowe etapy prac budowlanych, główne prace konstrukcyjne, w tym wzmocnienie istniejących obiektów, już się zakończyły. Czas na wykończenia. Nad gastro-pasażem ułożona zostanie przezroczysta kładka prowadząca do budynku teatru, ten zaś będzie dysponował ruchomą widownią i mobilną sceną. Jak dziś wygląda Monopolis?

Na wakacyjne dni Gminny Ośrodek Kultury w Rokicinach przygotował ciekawe zajęcia, podczas których mali mieszkańcy gminy mogli poznać tajniki garncarstwa, wikliniarstwa, bednarstwa...
"Salon Transatlantyk". Pod takim hasłem w Szykier Coffee&Bistro (ul. Północna 1/3) odbędą się trzy spotkania - rozmowy marzeniami poruszającymi dziś społeczną wyobraźnię podczas tegorocznego Transatlantyk Festival w Łodzi. Wśród gości m.in. Grzegorz Lindenberg, autor książki "Ludzkość poprawiona. Jak następne lata zmienią świat w którym żyjemy".
Wolbórz godnie wpisuje się w obchody światowego Roku Stanisława Moniuszki ogłoszonego przez UNESCO na wniosek Polski, Litwy oraz Białorusi. Piękne pieśni i arie operowe wykonane w zabytkowym wnętrzu tutejszego kościoła pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa wywarły duże wrażenie na publiczności.
W Klubie „Bogart” w ciągu minionych 15 lat występowało wiele gwiazd, których mogłyby zazdrościć bogate kluby, czy placówki kultury działające w dużych miastach. Znany muzyk Lech Janerka kiedyś na antenie radiowej nazwał ten klub pięknym i niesamowitym…
9 lat temu Grzegorz Sołtyszewski poszedł na krótki kurs ceramiczny do Gminnego Ośrodka Kultury w Kleszczowie. Zaledwie po 24 godzinach zajęć wiedział, że ceramika to jego przeznaczenie.
Rozmowa z wokalistką Justyną Jędrusik, inicjatorką zaproszenia do Polski mistrza gospel Macka Brandona.
Co w numerze wakacyjnym? Temat: Renesans baroku, wśród autorów Poniedzielski, Maciejewski, Syska, Świerkocki, Ciarkowska, , Pienisty, Kasiński, Gawin (nawet dwa razy), a na okładce Marcin Pryt. Piszemy m.in. nowej płycie Comy, prestiżu, łódzkich tropach Brunona Schulza, komiksie i mózgu, psach i deskorolkowcach.
Tegoroczna edycja Festiwalu Łódź Czterech Kultur odbędzie się w dniach 6-14 września. W ciągu dziewięciu dni zaplanowano ponad czterdzieści wydarzeń przygotowanych przez zespół kuratorów pod wspólnym hasłem: Współistnienie.