Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Stało się – umowy podpisane, rusza praca koncepcyjna. Dzięki firmie Virako „Kalejdoskop” będzie miał nową szatę graficzną, o którą zadba Jakub „Hakobo” Stępień!
Już dawno w Piotrkowie Trybunalskim spotkanie z zaproszonym artystą nie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem. 18 października sala klubowa Miejskiego Ośrodka Kultury nie mogła zmieścić wszystkich chętnych do wysłuchania legendy polskiego kabaretu. Reżyser Olga Lipińska urodziła się w Piotrkowie Trybunalskim, ale opuściła miasto, mając zaledwie kilka miesięcy. Okazało się, że została tu zaproszona po raz pierwszy...
Choć splot historycznych okoliczności nie sprzyjał rozwojowi tradycji rzemieślniczych w Polsce, nietrudno zauważyć, że pączkująca na całym świecie oddolna i niemalże partyzancka rewolucja małych marek designerskich nie omija także naszego regionu.
W ramach obchodów zbliżającego się Dnia Niepodległości, MDK w Radomsku przygotowało dla najmłodszych widowisko patriotyczne „Poranek dla Niepodległej”.
I Regionalny Przegląd Senioralnej Twórczości Kabaretowej „A to Ci kabaret…” to projekt zrealizowany przez Powiatowe Centrum Animacji Społecznej im. płk Witolda Pileckiego w Tomaszowie Mazowieckim we współorganizacji z Łódzkim Domem Kultury.
Wszystkie osoby, które skończyły 60 lat i zamieszkują na terenie województwa łódzkiego, mogą korzystać z ulg i zniżek oferowanych w ramach programu Karta Seniora Województwa Łódzkiego.
- "Stanowczo wyczerpałem już limit nagród i wyróżnień. Co najmniej w tej dekadzie (trzecia nagroda w ciągu kilku tygodni). Teraz czas na innych" - skomentował przyznanie mu Medalu Polonia Minor Łukasz Maciejewski, krytyk filmowy i teatralny, dyrektor i juror kilku polskich festiwali filmowych, od lutego publikujący na naszych łamach felietony w rubryce "Wodzireje i amatorzy". 
W Łódzkim Domu Kultury 16 października wręczono aż 42 Nagrody Sejmiku Województwa Łódzkiego. Za osiągnięcia w dziedzinie kultury doceniono twórców ludowych, animatorów, społeczników, zespoły folklorystyczne, organizacje i stowarzyszenia z całego regionu.
W Łódzkim Domu Kultury podczas uroczystego finału podsumowano ostatnie trzy miesiące projektu pn. Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”. Tylko w plenerach artystycznych oraz forach wzięło udział przeszło 1000 seniorów z województwa łódzkiego. Od początku realizacji projekt przyciągnął kilka tysięcy dojrzałych artystów.
Hollywoodzkie Walk of Fame upamiętnia znane osoby z show-biznesu, mosiężne gwiazdy w Alei Gwiazd Łódzkiej Drogi Sławy honorują ludzi związanych z filmem, jednak najciekawszą aleją gwiazd, a właściwie „gwiozd” może pochwalić się Łowicz.