Literatura | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
OPOWIADANIE. Publikujemy opowiadania laureatów ostatniego, piątego tygodnia trwania konkursu Dekameron 2020, który organizuje Dom Literatury w Łodzi, a współorganizuje i patronuje mu "Kalejdoskop". Dziś publikujemy opowiadanie „Skserowany obłęd”, za które autor Jakub Żuraw otrzymał III nagrodę.
Internetowy konkurs literacki Dekameron, trwający 5 tygodni, dobiegł końca. Każdy kolejny tydzień konkursu odbywał się pod innym hasłem, zaczerpniętym z „Dekamerona”  Giovanniego Boccaccio. Są już wyniki V tygodnia konkursu.
OPOWIADANIE. Publikujemy opowiadania laureatów czwartego tygodnia trwania konkursu Dekameron 2020, który organizuje Dom Literatury w Łodzi, a współorganizuje i patronuje mu "Kalejdoskop". Dziś publikujemy opowiadanie „Bo tak Wybuchło” Anny Starowicz, za które autorka otrzymała I nagrodę.
OPOWIADANIE. Publikujemy opowiadania laureatów czwartego tygodnia trwania konkursu Dekameron 2020, który organizuje Dom Literatury w Łodzi, a współorganizuje i patronuje mu "Kalejdoskop". Dziś publikujemy opowiadanie "Bałkański spleen", za które Piotr Jurkiewicz otrzymał II nagrodę ( za opowiadanie "Jajko na miękko" Piotra Mazurskiego również przyznano II nagrodę, równorzędną). 
OPOWIADANIE. Publikujemy opowiadania laureatów czwartego tygodnia trwania konkursu Dekameron 2020, który organizuje Dom Literatury w Łodzi, a współorganizuje i patronuje mu "Kalejdoskop". Dziś publikujemy opowiadanie "Jajko na miękko", za które Piotr Mazurski otrzymał II nagrodę.
OPOWIADANIE. Publikujemy opowiadania laureatów czwartego  tygodnia trwania konkursu Dekameron 2020, który organizuje Dom Literatury w Łodzi, a współorganizuje i patronuje mu "Kalejdoskop". Dziś publikujemy opowiadanie "Słoik", za które  Małgorzata Zagajewska-Wójcińska otrzymała III nagrodę.
Internetowy konkurs literacki Dekameron 2020, trwający 5 tygodni, nadal cieszy się dużym powodzeniem. W czwartym tygodniu wpłynęło 88 prac. Hasło tego tygodnia brzmiało: "Opowiada się o tych, których miłość kres nieszczęśliwy znalazła". Są już wyniki konkursu. 
OPOWIADANIE. Publikujemy opowiadania laureatów trzeciego tygodnia trwania konkursu Dekameron 2020, który organizuje Dom Literatury w Łodzi, a współorganizuje i patronuje mu "Kalejdoskop". Dziś publikujemy opowiadanie "Powroty", za które Łazarz Kapaon otrzymał I nagrodę.
OPOWIADANIE. Publikujemy opowiadania laureatów trzeciego tygodnia trwania konkursu Dekameron 2020, który organizuje Dom Literatury w Łodzi, a współorganizuje i patronuje mu "Kalejdoskop". Monika Gurak za opowiadanie "Jabłko"  otrzymała II nagrodę. 
OPOWIADANIE. Publikujemy opowiadania laureatów trzeciego tygodnia trwania konkursu Dekameron 2020, który organizuje Dom Literatury w Łodzi, a współorganizuje i patronuje mu "Kalejdoskop". Wojciech Wróbel za opowiadanie"Odrobina szacunku"  zdobył  III nagrodę (równorzędną nagrodę przyznano za opowiadanie "JSJSJSJS" Justyny Markiewicz).