Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
do 30 WRZEŚNIA 2019

Konkurs na reportaż

Trwa Ogólnopolski Konkurs na Reportaż "Łódzkie znane i nieznane" organizowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi w ramach obchodów 100-lecia województwa łódzkiego. Termin nadsyłania prac - do 30 IX.
Ta książka powstała w bardzo nietypowy sposób i przybliża czytelnikom niebanalną postać Człowieka, który chociaż urodził się nad Pilicą, to w rodzinnych stronach jest praktycznie nieznany.
Park na Zdrowiu kryje w sobie wiele tajemnic, dlatego warto się wybrać na fotospacer z przewodnikiem z Zielonej Łodzi i poznać niektóre z nich. Okazja ku temu będzie w najbliższą sobotę 10 sierpnia. 
Ciepłe lato to okazja do poznania historii Łodzi nie z książek, tylko dzięki spacerom po zielonych zakątkach miasta. W niedzielę 11 sierpnia Zielona Łódź zaprasza na spacer, który zaczyna się w Parku im. Szarych Szeregów, w samo południe.
27 WRZEŚNIA 2019 - 29 WRZEŚNIA 2019

TOP 10 Light Move Festival

Kolejna, 9. edycja Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival. zapowiada się, jak zawsze, okazale. Do odwiedzenia będzie 40 punktów w ciągu trzech dni – 27-29 IX w godz. 19-24. Do Łodzi przyjedzie kilkunastu artystów z Francji, Holandii, Belgii, Włoch, Rumunii, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Rosji czy Kanady.
13 SIERPNIA 2019

Noc spadających gwiazd

Podobno jeśli spojrzymy na spadającą gwiazdę i pomyślimy życzenie, to ono się spełni. Okazją, by to sprawdzić jest "Noc Spadających Gwiazd w Ogrodzie Botanicznym". Organizuje ją Zielona Łódź, Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne i Oddział Łódzki Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Start o g. 21, oglądanie może potrwać nawet do 1 w nocy. 
Park Źródliska to świetne miejsce na oglądanie gwiazd na niebie w ciepły letni wieczór. Szczególnie, jeśli wydarzenie jest przygotowywane przez EC1 Łodź - Miasto Kultury i oglądanie gwiazd przez teleskop jest połączone z czytaniem książek, słuchaniem muzyki i innymi atrakcjami dla najmłodszych Łodzian. 
 
9 SIERPNIA 2019

Marylin w Pasażu Róży

Od trzech lat Letnia Scena Domu Literatury ma konkurencję - wakacyjne spektakle można oglądać także w Pasażu Róży przy Piotrkowskiej 3. Program przygotowało Łódzkie Centrum Wydarzeń i Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych. W piątek 9 sierpnia zobaczymy Sonię Bohosiewicz w roli Marylin Monroe, m.in.: śpiewającą słynne "I wanna be loved by you". 
Urodził się na Podhalu, ożenił nad Bałtykiem, aż los rzucił go wreszcie do Działoszyna, czyli jak mówi, w połowie drogi od morza do gór…
Józef Kępiński miał 5 lat, gdy we wrześniu 1939 roku był świadkiem ogromnych zniszczeń, jakie spowodowały bombardowania samolotów Luftwaffe w Działoszynie. Być może dlatego jego działalność artystyczna ma na celu upiększanie otaczającej nas rzeczywistości?