26 SIERPNIA 2017

Coco Chanel

Letni Festiwal Filmowy „Polówka” - kino plenerowe czynne przez siedem dni w tygodniu. W ramach sekcji Pret-a-Porter w Centralnym Muzeum Włókiennictwa, prezentującej filmy o modzie, zobaczymy dramat biograficzny „Coco Chanel” z Audrey Tautou w roli tytułowej.
25 SIERPNIA 2017

Wróg numer jeden

Letni Festiwal Filmowy „Polówka” - kino plenerowe czynne przez siedem dni w tygodniu. W ramach sekcji Transatlantyk Girl Power prezentującej obrazy wybitnych twórców polskiego i światowego kina dotykające problemów kobiecości zobaczymy thriller w reżyserii Kathryn Bigelow „Wróg numer jeden”.
24 SIERPNIA 2017

Jestem miłością

Letni Festiwal Filmowy „Polówka” - kino plenerowe czynne przez siedem dni w tygodniu. W ramach sekcji „Łódzka Riviera” na dachu Sukcesji zobaczymy melodramat „Jestem miłością” z Tildą Swinton w roli głównej.
24 SIERPNIA 2017 - 26 SIERPNIA 2017

Filmy z ogniem

13. edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich „Ogień w głowie”. Do konkursu zakwalifikowano 17 filmów, które ocenią: Bodo Kox, Klara Kochańska i Piotr Szczepański. Oprócz tego wystawa fotografii Bartosza Mrozowskiego, koncert zespołu Cyrk Deriglasoff oraz spotkanie z autorką filmów Mileną Dutkowską.
Złożona w połowie czerwca aplikacja w sprawie przyjęcia Łodzi do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO i przyznania tytułu Miasta Filmu, w połowie lipca została zaakceptowana pod względem formalnym. Teraz trwa ocena merytoryczna aplikacji. Swoją ocenę wystawiają Miasta Filmu oraz eksperci UNESCO w centrali w Paryżu. Decyzja ma zostać ogłoszona do końca października.
PODSUMOWANIE. Po pierwszej łódzkiej edycji festiwalu Transatlantyk pojawiły się, także z ust oficjeli, wątpliwości, co tegorocznej. Pojawiało się pytanie o obecność imprezy w Łodzi i o jej przyszłość. I co? Transatlantyk najpewniej popłynie dalej i w Łodzi na razie zostanie. Czy między galą otwarcia a galą zamknięcia można doszukać się tożsamościowej jego przemiany? Pisze - Łukasz Kaczyński.
Po długich latach starań i udowadniania swojej wartości, Forum Kina Europejskiego doczekało się umowy wieloletniej z Urzędem Miasta Łodzi w sumie na 2 mln zł dotacji. – Z takim zapleczem zdecydowanie łatwiej planować program i pozyskiwać partnerów do wieloletniej współpracy – podkreślają twórcy tego cenionego festiwalu. Organizatorzy FKE powoli odsłaniają szczegóły programu.
Dobre kino z łódzkimi akcentami to tegoroczna propozycja Nocnego letniego kina w parku im. gen Zaruskiego na sierpniowe upały. W sobotę 5 sierpnia gościem pokazu filmu „Planeta Singli” będzie Agnieszka Więdłocha, aktorka Teatru im. S. Jaracza w Łodzi
Seriale podbijają rynek filmowy. Produkuje się ich coraz więcej, coraz bardziej upodabniają się do filmów kinowych, a znacznie przewyższają je tzw. oglądalnością. W Łodzi studio Opus kręci właśnie serial „Ultraviolet” dla stacji AXN.
Ponad 200 filmów, 63 tysiące widzów - organizatorzy podsumowują 7. edycję Transatlantyk Festival (drugą, która odbyła się w Łodzi).