– To jest film o wielkiej tajemnicy, dlatego nic nie możemy powiedzieć – zgasił wszelkie pytania dziennikarzy producent filmu „Kurier” Klaudiusz Frydrych podczas zdjęć w pałacu Izraela Poznańskiego w Łodzi. Podobnie jak reżyser filmu Władysław Pasikowski, przyjął zasadę, że nie rozmawia z mediami.
Jeden z ośmiu odcinków serialu „Wojna i Ja”, zrealizowanego przy znaczącym udziale polskich artystów (w Łodzi powstały figurki, makiety i miniaturowe modele wykorzystane w serialu), otrzymał nagrodę dla najlepszego dziecięcego programu dokumentalnego na Niemieckim Festiwalu Mediów dla Dzieci GOLDENER SPATZ.
Przy pełnej widowni odbyła się podczas Festiwalu Transatlantyk polska premiera „Donbasu” Siergieja Łoznicy. Obraz o społecznych i politycznych konsekwencjach wojny na wschodzie Ukrainy był dotąd pokazany i nagrodzony na 71. Festiwalu Filmowym w Cannes. W łódzkim Multikinie Łoznica opowiedział o szczegółach pracy nad nietypowym przedsięwzięciem. 17 lipca minęła czwarta rocznica zestrzelenia malezyjskiego samolotu pasażerskiego, w którego trafił, według ustaleń śledczych, rosyjski pocisk rakietowy Buk.
24 LIPCA 2018

Sing Street

W ramach Letniego Festiwalu Filmowego „Polówka” w sekcji The best of, prezentującej najciekawsze i najlepsze filmy goszczące na ekranach kin w sezonie 2017/2018, w parku na Zdrowiu zobaczymy komedię muzyczną „Sing Street”.
23 LIPCA 2018

Blue Jasmine

W ramach Letniego Festiwalu Filmowego „Polówka” w sekcji Oscary na Starym Rynku, prezentującej filmy, które zdobyły nominacje lub statuetki oskarowe, zobaczymy komedię Woody'ego Allena „Blue Jasmine”. W roli głównej Cate Blanchett.
22 LIPCA 2018

Piłkarski poker

W ramach Letniego Festiwalu Filmowego „Polówka” w sekcji Odnowa Teofilowa – Polskie komedie Vol. 2, zobaczymy kultową komedię Janusza Zaorskiego „Piłkarski poker”. Seans poprzedzony pokazem krótkich metraży.
21 LIPCA 2018

Włosy na wolności

W ramach Letniego Kinematografu Rozrywkowego w cyklu Roztańczone Hollywood w parku Źródliska II zobaczymy słynny musical Miloša Formana „Hair”. W rolach głównych: John Savage i Treat Williams.
21 LIPCA 2018

We Are Your Friends

W ramach Letniego Festiwalu Filmowego „Polówka” w sekcji Muzyka, która proponuje muzyczną podróż na dziedzińcu Muzeum Włókiennictwa, zobaczymy dramat muzyczny „We Are Your Friends” z Zakiem Efronem w roli głównej.
20 LIPCA 2018

Kamper

W ramach Letniego Kinematografu Rozrywkowego w cyklu Gwiazdy pod gwiazdami na Starym Rynku zobaczymy debiut fabularny Łukasza Grzegorzka „Kamper” z Piotrem Żurawskim i Martą Nieradkiewicz w rolach głównych.
20 LIPCA 2018

Wszystko, co kocham

W ramach Letniego Festiwalu Filmowego „Polówka” w sekcji Transatlantyk - bunt, zaprojektowanej przez Joannę Łapińską, dyrektor programową festiwalu Transatlantyk, w EC1 zobaczymy polski dramat w reżyserii Jacka Borcucha „Wszystko, co kocham” z Mateuszem Kościukiewiczem i Olgą Frycz w rolach głównych.