do 10 PAŹDZIERNIKA 2018

Z tysiąca plakatów Erola

W Grand Galerii 7.17 Hotelu Grand trwa wystawa plakatów Jakuba Erola. Prace pochodzą ze zbiorów Muzeum Kinematografii w Łodzi, uzupełnione kolekcją Muzeum Miasta Łodzi.
„Plener rzeźbiarski Dawna rodzina wiejska połączony z warsztatami plastyczno – etnograficznymi dla dzieci” to projekt Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi , który otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Ludowa i Tradycyjna”  Projekt otrzymał również dotację celową Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.
Zakończył się Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2018, a w jego ramach tradycyjnie przyznano nagrody. Grand Prix konkursu na krótką formę komiksową zdobyli Bartosz Sztybor (scenariusz) i Bartek Glaza (grafika) za pracę pt. „Nos”.
14 WRZEŚNIA 2018 - 13 PAŹDZIERNIKA 2018

Stan delta

Krzysztof Ślachciak "Stan delta" - wystawa fotografii. Otwarcie 14 IX o godz. 19. Jedna z możliwości, którą reprezentuje Krzysztof Ślachciak, sięga nie do tradycji dokumentu, ale przeciwnie, do fotografii kreacyjnej.
17 WRZEŚNIA 2018 - 23 WRZEŚNIA 2018 / 29 WRZEŚNIA 2018

Plener rzeźbiarski

Plener rzeźbiarski "Dawna rodzina wiejska" połączony z warsztatami plastyczno-etnograficznymi dla dzieci odbędzie się w dniach 17.09 – 23.09 br. w należącym do Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi skansenie Łęczycka Zagroda Chłopska w Kwiatkówku.
Za nami XI odsłona Pejzażu Malowanego Ziemi Łódzkiej. Tegoroczny plener odbył się na terenie powiatu piotrkowskiego. Zainteresowani od maja do końca lipca odwiedzili m.in. Wolbórz, Czarnocin czy Sulejów, aby inspirować się tradycją, historią, zabytkami kultury, jak również walorami turystycznymi tych miejsc.
25 WRZEŚNIA 2018 - 25 WRZEŚNIA 2018 / 26 WRZEŚNIA 2018 - 26 WRZEŚNIA 2018

Lustro Stuarta Brisley'a

W Muzeum Sztuki odbędzie się performance Stuarta Brisley'a pt. „Lustro”. Artysta zyskał międzynarodowy rozgłos w latach 60. Uważany jest za inicjatora brytyjskiej sztuki performansu. Jego sztuka opiera się na ekspresyjnych akcjach, instalacjach i interwencjach publicznych, których celem jest inicjowanie dialogu z publicznością poza usankcjonowanymi konwencjami zachowania.
19 WRZEŚNIA 2018 - 10 PAŹDZIERNIKA 2018

Pamiątka z miasta Łodzi

W Grand Galeria 7.15 odbędzie się wystawa plakatów Jakuba Erola, autora ponad tysiąca plakatów, z których większość to plakaty filmowe. Artysta projektował również książki, foldery reklamowe, informatory i programy filmowe, znaczki pocztowe, scenografie teatralne czy stoiska promocyjne Filmu Polskiego na festiwalach filmowych w Cannes, Moskwie, Berlinie czy Gdańsku.
13 WRZEŚNIA 2018 - 28 PAŹDZIERNIKA 2018

Wystawa miedziorytów i rysunków

W Galerii Willa odbędzie się wystawa Wojciecha Jakubowskiego. Autor w latach 1948-1953 studiował na wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
28 WRZEŚNIA 2018 - 3 LISTOPADA 2018

Luminacje

W Galerii Re:Medium w ramach Light Move Festival odbędzie się wystawa prac Witolda Śliwińskiego zatytułowana „Luminacje”. Autor pochodzi z Krosna, w którym mieszka do dziś. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków „Polska Sztuka Użytkowa”.