Startuje trzecia edycja konkursu organizowanego przez Łódzkie Centrum Wydarzeń, w ramach którego młodzi artyści mają szansę otrzymać wsparcie finansowe dla swoich projektów plastycznych w przestrzeni miejskiej. W tym roku zwiększone zostały środki na działania.
6 KWIETNIA 2018 - 3 CZERWCA 2018

Atak na Pałac Zimowy

"Atak na Pałac Zimowy. Dochodzenie w sprawie pewnego obrazu" - to tytuł wystawy poświęconej fotografii, która stała się symbolem rewolucji październikowej. Fotografia ta nie przedstawia jednak historycznego wydarzenia, ale jego zainscenizowaną rekonstrukcję. Otwarcie 6 IV o godz. 18.
Jimmie Durham konstruuje w swym atelier monstrum, ale, inaczej niż w przypadku tworu doktora Frankensteina, budzi ono raczej wyrzuty sumienia niż strach. I jednak nie udaje się go ożywić…
23 MARCA 2018 - 14 KWIETNIA 2018

Pejzaż wewnętrzny

Inspiracją, która posłużyła mi do zbudowania nowego cyklu fotografii stały się dwa sposoby opisu tego samego świata, jakimi są: model geocentryczny i heliocentryczny. Powstałe prace traktuję jako pewną formę wzbogacenia widzenia i myślenia obrazem o rzeczywistości, w której przyszło mi żyć. Wystawa fotografii Tomasza Michałowskiego. Otwarcie 23 III o godz. 18.
Niewiele prac mogło zachwycić w tegorocznym Konkursie im. Władysława Strzemińskiego – Sztuki Piękne organizowanym przez Akademię Sztuk Pięknych dla swoich studentów. To była jedna z przyczyn pojawienia się apelu fundatorów nagród, by w przyszłości konkurs przeformatować: zaprosić do udziału uczelnie artystyczne z całej Polski, co podniosłoby prestiż wydarzenia i promowało Łódź.
do 20 KWIETNIA 2018 / 15 MAJA 2018 - 28 MAJA 2018

Potęga Łodzi 2018

Fundacja Ulicy Piotrkowskiej wspierana przez Biuro Architekta Miasta Urzędu Miasta Łodzi zaprasza do udziału w XII edycji Konkursu Fotograficznego „Potęga Łodzi - Power of Łódź”.
23 MARCA 2018 - 5 MAJA 2018

Ecce homo

W reliefach i rzeźbach współtworzących ekspozycję „Osoba” Wiesław Przyłuski przekazuje swoją refleksję nad podmiotowością człowieka, tego uwikłanego w więzy pychy oraz tego, który znajduje upodobanie w rezygnacji z własnej wolności, w otwarciu na Innego. Otwarcie 23 III o godz. 18.
Pamiętacie Plutona ubranego w sweterek w renifery i Katarzynę Kobro konstruującą urządzenie umożliwiające ucieczkę do lepszego świata – czyli dowcipne i dające do myślenia scenki rysowane zgrabną kreską i uzupełnione komentarzem, które są specjalnością Marii Korczak-Idzińskiej? 
16 MARCA 2018 - 15 KWIETNIA 2018

Skrawki rzeczywistości

Prace Piotra Władysława Woźniaka dowodzą, iż wartości wyrazowe zwykłych, pospolitych, pozornie bezużytecznych, niepotrzebnych przedmiotów, można podnieść do rangi dzieła sztuki. Otwarcie wystawy pt. "Malum" 16 III o godz. 17.
5 KWIETNIA 2018 - 30 KWIETNIA 2018

Rozmalować się w pejzażu

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na wystawę malarstwa Jana Rybaka - wernisaż 5 IV o godz. 18 na dolnym foyer MCK Gigantów Mocy.