Literatura | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
OPOWIADANIE. Publikujemy opowiadania laureatów trzeciego tygodnia trwania konkursu Dekameron 2020, który organizuje Dom Literatury w Łodzi, a współorganizuje i patronuje mu "Kalejdoskop". Wojciech Wróbel za opowiadanie"Odrobina szacunku"  zdobył  III nagrodę (równorzędną nagrodę przyznano za opowiadanie "JSJSJSJS" Justyny Markiewicz). 
FELIETON. Ja, proszę pani, to z przedstawień najbardziej lubię antrakty – zwierzył mi się pewien stały bywalec po premierze i po niejednym winie. – Po antrakcie, proszę pani, to ja wiem, jaką sztukę oglądam. Pisze Anna Ciarkowska. 
OPOWIADANIE. Publikujemy opowiadania laureatów trzeciego tygodnia trwania konkursu Dekameron 2020, który organizuje Dom Literatury w Łodzi, a współorganizuje i patronuje mu "Kalejdoskop". Justyna Markiewicz za opowiadanie "JSJSJSJS"  zdobyła III nagrodę (równorzędną nagrodę przyznano za opowiadanie "Odrobina szacunku" Wojciecha Wróbla). 
Internetowy konkurs literacki Dekameron 2020, trwający 5 tygodni, wciąż cieszy się dużym powodzeniem. Każdy kolejny tydzień konkursu odbywa się pod innym hasłem, zaczerpniętym z „Dekamerona” Giovanniego Boccaccio. Są już wyniki III tygodnia konkursu.
OPOWIADANIE. Publikujemy opowiadania laureatów drugiego tygodnia trwania konkursu Dekameron 2020, który organizuje Dom Literatury w Łodzi, a współorganizuje i patronuje mu "Kalejdoskop". " Opowiadanie "Salceson" Natalii Soszyńskiej zdobyło pierwszą nagrodę. 
OPOWIADANIE. Publikujemy opowiadania laureatów pierwszego tygodnia trwania konkursu Dekameron 2020, który organizuje Dom Literatury w Łodzi, a współorganizuje i patronuje mu "Kalejdoskop". " Opowiadanie "Algorytm trójstopniowy" Mateusza Antczaka zdobyło III nagrodę.
OPOWIADANIE. Publikujemy opowiadania laureatów drugiego tygodnia konkursu Dekameron 2020, który organizuje Dom Literatury w Łodzi, a współorganizuje i patronuje mu "Kalejdoskop". Opowiadanie "Prosto z mostu" Jarka Westermarka zdobyło II miejsce. 
OPOWIADANIE. Publikujemy opowiadania laureatów drugiego tygodnia konkursu Dekameron 2020, który organizuje Dom Literatury w Łodzi, a współorganizuje i patronuje mu "Kalejdoskop". Opowiadanie "Czwarta z sióstr Brontë" Patrycji Pelicy zdobyło III nagrodę.
FELIETON. Jak mówi znane powiedzenie: „Obyś żył w ciekawych czasach!”. No i doczekaliśmy się „ciekawych czasów”, w których pandemia stała się najlepszą formą promocji czytelnictwa. Pisze Maciej Robert.
„Salceson” to tytuł zwycięskiego opowiadania w II tygodniu internetowego konkursu literackiego "Dekameron 2020". Twórcy, którzy tym razem nie zdobyli laurów, mogą próbować dalej. Konkurs trwa do 5 czerwca, każdego tygodnia odbywa się pod innym hasłem.