Główną Nagrodę 5. Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej otrzymała Agnieszka Woszczyńska za etiudę "Fragmenty". Jako najlepszą animację jury wybrało pracę Andrei Guizar pt. "Konstrukcja". Laureatką Konkursu "Krytyk mówi" została Diana Dąbrowska.
Łódzka Szkoła Filmowa zainaugurowała 66. rok akademicki. W gmachach przy Targowej oprócz studentów z Polski kształcić się będzie 56 obcokrajowców, w tym 18 osób o polskich korzeniach. Za naukę płacą, i to nie mało.
Peter Buckingham nie miał dobrych wiadomości dla słuchaczy prowadzonych przez niego warsztatów dla producentów filmowych, które odbyły się Szkole Filmowej w Łodzi: filmów jest za dużo, a ludzie mają mnóstwo innych rzeczy do roboty niż chodzić do kina.
W rocznicę prawykonania trzech utworów skomponowanych przez Zbigniewa Preisnera dla Łodzi Grupa Toya wydała płytę DVD z zapisem koncertu. Do nabycia w Klubie Wytwórnia przy Łąkowej 29.
Sławomir Grünberg, światowej sławy reżyser i producent, choć na stałe mieszka w Nowym Jorku, to podkreśla, że w Łodzi spędził najlepsze 5 lat życia.
Kino Fenix w Łowiczu zostało laureatem siódmej edycji Nagród Polskiego Instytutu Filmowego w kategorii "Kino" przyznawanych za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina. Statuetkę odebrał Maciej Malangiewicz.
Łodzianie jako pierwsi w Polsce mogli obejrzeć ostateczną wersję nowego filmu Jana Komasy – długo oczekiwanego „Miasta 44". 11 września odbył się w Bałtyku pokaz z udziałem twórców. Film wszedł do kin 19 września.
Film „FAŻKM” Jakuba Dunala oraz Marcina Frąca z Częstochowy zdobył Grand Prix (2500 zł) X Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich „Ogień w głowie”, który odbył się 30 sierpnia 2014 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Zgierzu.
Przez mieszkanie pełne zbędnych przedmiotów przechodzi dziewczyna, która niechcący rozbija kryształowy wazon – i to jest pierwsza stłuczka – zapowiedź małych dramatów i zwykłych katastrof.
Magazyn "The Hollywood Reporter" opublikował ranking uczelni filmowych, w których warto studiować. Drugie miejsce zajęła Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi!