23 CZERWCA 2018

Piknik Świętego Jana

Piknik Świętego Jana w Bełchatowie wpisuje się w kultywowanie i promowanie tradycji ludowych i polskiego folkloru - „Nocy świętojańskiej”. W trakcie Pikniku liczne konkursy i zabawy, a przede wszystkim - rozstrzygnięcie konkursu na "III Bełchatowskie cuda-wianki".
30 CZERWCA 2018 / 1 LIPCA 2018

Dni Bełchatowa

Koncerty gwiazd, występy bełchatowskich zespołów artystycznych, stoiska animacyjne dla dzieci oraz mnóstwo zabawy i pozytywnej energii – to wszystko będzie czekać na bełchatowian podczas tegorocznych Dni Bełchatowa, które odbędą się w dniach 30.06 – 1.07, na błoniach przy Muzeum Regionalnym.
Piotrków świętuje imieniny przez cały weekend 23-24 czerwca. Podczas dni miasta wystąpią: De Mono, Katarzyna Cerekwicka, PTB – Philoes & Trybunał, Organek oraz hiphopowa grupa JWP/BC.
23 CZERWCA 2018 / 24 CZERWCA 2018

DNI TOMASZOWA

De Mono, Ania Dąbrowska, Dawid Kwiatkowski, Kasia Kowalska, 4 Szmery – polskie AC/DC, Aga Dębowska, Krzysztof Krawczyk, chór Artis Gaudium, TM Brass, koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, el FUEGO, muzyczne konfrontacje oraz program estradowy Roberta Rozmusa „Kawa z mlekiem” - tak będą wyglądały Dni Tomaszowa 2018.
Od trzech miesięcy pracownikom Łódzkiego Domu Kultury na co dzień towarzyszą dźwięki młotów i wiertarek, ale warto przetrzymać tę zawieruchę. Większy remont trwał w latach 80. – tyle że wtedy kadrę rozmieszczono w „lokalach zastępczych”.
W Łódzkim Domu Kultury 15 czerwca odbył się finał „Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej Przystanek 60 +  – fotografia i literatura".
Łódzki Dom Kultury ogłasza "Konkurs na aranżację artystyczno-edukacyjną Pasażu Łódzkiego Domu Kultury".
8 LIPCA 2018 - 7 PAŹDZIERNIKA 2018

Kolekcjonerzy w Spale

Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła Ludowego to raj dla twórców ludowych, rzemieślników, rzeźbiarzy i zbieraczy wszelkiego rodzaju przedmiotów zabytkowych i staroci. W sezonie, w jedną niedzielę w miesiącu nad stawem w centrum Spały można nabyć m.in. wyroby ze starej porcelany i szkła, ceramikę ozdobną, białą broń, książki, płyty analogowe.
Związek Zawodowy Nauczycieli Akademickich Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi wystosował stanowisko w sprawie prac nad ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym. Pracownicy uczelni uważają m.in., że nowa ustawa zagraża autonomii instytucji przez to, że proponowany model zarządzania  otwiera drogę do upolitycznienia szkoły.
Na finale "Przystanku 60+ - fotografia i literatura" w Łódzkim Domu Kultury wystąpi Andrzej Rybiński, wokalista, gitarzysta i kompozytor znany z takich przebojów, jak: „Nie liczę godzin i lat” czy "Pocieszanka".