„Z poradnika młodego zielarza” to kolejny projekt Miejskiego Domu Kultury w Radomsku realizowany wspólnie z Łódzkim Domem Kultury, który dofinansuje przedsięwzięcie.
W sierpniu miasto Łódź podpisało umowę z wykonawcą na kapitalne remonty siedzib trzech łódzkich domów kultury: zabytkowej willi Poleskiego Ośrodka Sztuki, Ośrodka Kultury Górna i Widzewskiego Domu Kultury "502”.
Warsztaty malarskie i fotograficzne w pasażu Rubinsteina były częścią uroczystej inauguracji cyklu półkolonii dla seniorów organizowanego przez Łódzki Dom Kultury. W warsztatach wzięło udział około 20 osób z Tomaszowa Mazowieckiego, Aleksandrowa Łódzkiego, Konstantynowa Łódzkiego, Skierniewic, Zduńskiej Woli i Piotrkowa Trybunalskiego.
Zaczyna się pierwsza edycja konkursu na projekty w ramach Programu Wsparcia i Rozwoju Edukacji Kulturalnej w Łodzi. Magistrat zachęca do udziału. W ramach pilotażu rozdysponowanych będzie 90 tys. zł.
Głos w sprawie stanu łódzkiej kultury, dobrych i złych praktyk oraz okoliczności zawieszenia organizacji festiwalu Domoffon wypowiedział się właśnie Kuba Wandachowicz, basista, autor tekstów piosenek i kompozytor, członek m.in. zespołó: Cool Kids of Death, TRYP i Mister D, współwłaściciel klubu "DOM", w artykule opublikowany w internetowym magazynie MiejMiejsce.pl
Łódzki artysta realizował m.in. plakaty na potrzeby Poleskiego Ośrodka Sztuki, związane z organizacją spotkań literackich, plakaty teatralne (Teatr Arlekin w Łodzi, Teatr Muzyczny w Łodzi, Teatr Animacji w Jeleniej Górze). Współpracował z Łódzkim Domem Kultury - m.in. realizując plakaty do Świerszczykowych Wierszyków.
W ramach pilotażu pierwszego Programu Wsparcia i Rozwoju Edukacji Kulturalnej w Łodzi miasto rozdysponuje 90 tys. zł. 50 tys. zł w ramach dotacji celowych trafi do instytucji kultury. O pozostałe 40 tys. zł w uproszczonej procedurze konkursu mogą aplikować organizacje pozarządowe.
25 SIERPNIA 2018 / 26 SIERPNIA 2018

Dni Zelowa

W dniach 25-26 VIII Zelów zaprasza na dni miasta. Podczas tego regionalnego święta zagrają zespoły: De Mono, Golden Life, Mister Dex, B-qll i Freaky Boys. 26 VIII zaplanowano także dożynki gminne, a podczas całych Dni Zelowa dostępne będą: wesołe miasteczko, stoiska gastronomiczne i atrakcje dla dzieci.
13 WRZEŚNIA 2018 / 14 WRZEŚNIA 2018

Rozwój przez sztukę

Zainspirowanie nauczycieli wszystkich przedmiotów do kontaktu ze sztuką to cel zaplanowanego na wrzesień Regionalnego Kongresu Edukacji Kulturalnej, zorganizowanego (pod patronatem „Kalejdoskopu”) przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. Wydarzenie poświęcone będzie edukacji kulturowej w dziedzinach takich jak: muzyka, teatr i taniec, sztuki plastyczne oraz film.
13 WRZEŚNIA 2018 / 14 WRZEŚNIA 2018

Nauka przez kulturę

Regionalny Kongres Edukacji Kulturalnej, który odbędzie się 13-14września w Łodzi, ma być miejscem inspiracji, twórczych pomysłów dla ludzie związanych z edukacją, animatorów, pracowników instytucji kultury, a przede wszystkim nauczycieli wszystkich przedmiotów – nie tylko plastyki, muzyki czy języka polskiego, ale i nauk przyrodniczych i ścisłych.