W Łódzkim Domu Kultury podczas uroczystego finału podsumowano ostatnie trzy miesiące projektu pn. Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”. Tylko w plenerach artystycznych oraz forach wzięło udział przeszło 1000 seniorów z województwa łódzkiego. Od początku realizacji projekt przyciągnął kilka tysięcy dojrzałych artystów.
Hollywoodzkie Walk of Fame upamiętnia znane osoby z show-biznesu, mosiężne gwiazdy w Alei Gwiazd Łódzkiej Drogi Sławy honorują ludzi związanych z filmem, jednak najciekawszą aleją gwiazd, a właściwie „gwiozd” może pochwalić się Łowicz.
Do 21 października trwa druga edycja Łódź Young Fashion. Oglądamy kolejne prezentacje mody w ramach wieczorowych gali (kto nie dostanie się na pokazy, może oglądać transmisje na żywo w namiocie koło Akademii Sztuk Pięknych i w Internecie). Wiele kolekcji zachwyca!
„Malowanie na jedwabiu - warsztaty twórcze” to projekt Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy, który był  realizowany od września do października w ramach współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego.
Wielkim finałem zorganizowanym w Łódzkim Domu Kultury zakończyła się 6 edycja projektu Kolorowa Lokomotywa Na zielonym szlaku 2018, skierowanego do dzieci z województwa łódzkiego. Rozstrzygnięto 3 główne konkursy - fotograficzny, plastyczny i gobelin. Przyznano 9 nagród głównych i 100 wyróżnień.
Kolejna edycja Forum Twórczości Dojrzałej "Przystanek 60+ odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Opocznie. Uczestnicy wzięli udział cyklu wykładów. Niespodzianką był koncert Sylwii Strugińskiej-Wochowskiej – solistki Teatru Muzycznego w Łodzi z zespołem.
Kalejdoskop czytany - to nowa platforma, którą przygotowaliśmy dla naszych Czytelników i której działalność dziś inaugurujemy. Już teraz można posłuchać pierwszych interpretacji artykułów, które pojawiły się na naszych łamach. Zaczyna związany z nami od lat Andrzej Poniedzielski, który czyta... Andrzeja Poniedzielskiego.
„WspieraMY kobiety z SENSem” to jeden z 29 projektów realizowanych w województwie łódzkim, który otrzymał dofinansowanie ze środków Łódzkiego Domu Kultury oraz Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi w ramach zadania pn. „Współorganizacja projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego”.
31 PAŹDZIERNIKA 2018

BO Ty tu rządzisz!

Łódzki Dom Kultury zachęca do głosowania w Budżecie Obywatelskim Samorządu Województwa Łódzkiego na ZADANIE NR 16 (pula wojewódzka) pn. "Łódzkie integruje – artystyczny dialog międzypokoleniowy".
Podczas inauguracji roku kulturalnego 2018/2019 w Łodzi przyznano 23 Nagrody Prezydenta Miasta. W październikowym numerze "Kalejdoskopu" odnajdziemy dwoje spośród uhonorowanych: Tomasz Rodowicz napisał tekst, a Anna Bobrowska-Ekiert udzieliła wywiadu!