Działalność CNiT w EC1 zostanie zainaugurowana 7 I 2018 roku. Goście są oczekiwani od godz.10, a na godz. 12 zaplanowano symboliczne włączenie "elektrowni". Można będzie zwiedzać trzy ścieżki edukacyjne: zapoznać się z fazami działania elektrowni, obejrzeć odległe zakątki kosmosu czy "polecieć" na Międzynarodową Stację Kosmiczną.
36. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego: oólnopolska premiera grudniowego numeru „Biuletynu IPN”, widowisko multimedialne „13.12. Psychosis – Palimpsest” i akcja „Zapal światło wolności”.
Na finał projektu „Łódzkie pełne kultury” 9 grudnia dzieci z regionu odwiedziły Filharmonię Łódzką im. Artura Rubinsteina i wzięły udział w koncercie „Odkrywcy muzyki”, podczas którego wystąpił zespół Małe Instrumenty, czyli Iwona Sztucka, Justyna Skoczek i Paweł Romańczuk.
14 GRUDNIA 2017

Kulturalni seniorzy

W grudniu kończy się organizowany przez Łódzki Dom Kultury V Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”. Najpierw 6 XII uczestnicy z całego regionu mogli prezentować swoje działania w kategoriach: literatura, fotografia i muzyka.
Świąteczny Kiermasz Sztuki Ludowej i Rękodzieła już na stałe wpisał się w przedświąteczny kalendarz łódzkich spotkań i imprez kulturalnych.
Ruszyła nowa odsłona portalu RegionKultury.pl, w którym można znaleźć informacje związane z kulturą w województwie łódzkim. Wydawcą jest Łódzki Dom Kultury.
Ponad 102 tysiące oddanych głosów przez mieszkańców regionu na projekty w ramach pierwszego Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Największa liczba głosów padła na 32 projekty, na których realizację w przyszłym roku zostanie przeznaczonych prawie 5 milionów złotych!
Podczas gali w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN wręczono Nagrodę POLIN 2017. Laureatką 3. edycji konkursu została Joanna Podolska, działająca na rzecz zachowania pamięci o historii łódzkiej społeczności żydowskiej dyrektorka Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi.
25 LISTOPADA 2017 - 3 CZERWCA 2018

Maszyny Leonarda

Wystawa pt. „Leonardo da Vinci – energia umysłu”, poświęcona wynalazczemu geniuszowi Leonarda da Vinci, która odwiedziła Paryż, Monachium, São Paulo i Londyn, od 25 listopada jest czynna w Łodzi. Jakież mogło być dla niej lepsze miejsce niż EC1? Łódzcy organizatorzy nie chcieli powielać międzynarodowej ekspozycji, ale dodali od siebie część poświęconą czterem polskim wynalazcom.
Nie będzie międzynarodowej wystawy EXPO w Łodzi w 2022 roku. Przegraliśmy z Buenos Aires 62 głosy do 56 – tak zdecydowali komisarze z Biura Wystaw Światowych, którzy spotkali się 15 listopada w Paryżu.